Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyámság? /Gyámsági jog/

Jr.FN.19770330 kérdése:

Gyámság? /Gyámsági jog/

Figyelt kérdés

A gyerekek életében (főleg kisebb korban) nagyon nagy tragédia a szülők elvesztése. A kérdésem ezzel kapcsolatban lenne.


Adott egy 22 éves Fiatal felnőtt, aki dolgozik és akinek van "saját" lakása. Van viszont 4 kisebb testvére. A testvérek közül a legidősebb 16 éves, míg a legfiatalabb 7 éves. A Szülők sajnos elhunytak.


1. Kérheti-e a legidősebb testvér a hivatalos szervektől, hogy kisebb testvéreit nála helyezzék el?



2013. szept. 17. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha mindkét szülő meghalt akkor igen, ha csak az egyik akkor a másik szülő elsőbbséget élvez a nevelésben.
2013. szept. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, kérheti, hisz felnőtt, kereső ember, és ő a legközelebbi hozzátartozó. De mi lesz a nagyobb gyerekekkel? Őket nem akarja?
2013. szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


A 2. hozzászóló válasza miatt kicsit javítom a kérdésemet:

"A testvérek közül a legidősebb 16 éves, míg a legfiatalabb 7 éves. "


A FIATALABB testvérek közül a legidősebb 16 éves; a legkésőbb 7 éves. A "két középső" FIATALABB testvér 14 illetve 10 éves.

2013. szept. 17. 23:54
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy 22 éves fiatal felnőtt, egy 16 éves, és egy 14 éves fiatalkorú, egy 10 éves és egy 7 éves gyermekkorú testvérpárról van szó.


A szülők elhunytak.

2013. szept. 17. 23:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Ő mint legközelebbi (kereső) hozzátartozó milyen eséllyel kapná meg a Gyámságot a testvérei fölött?
2013. szept. 17. 23:58
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.. ó igen, félreértettem, úgy értettem, hogy a "kisebb" testvéreit, azaz a 10 év alattiakat venné magához, a "nagyobb" testvéreit meg nem... de hát már késő van...


Sajnálom, ez borzasztó lehet. :( Egyébként megkaphatja szerintem mind a 4 kisebb testvér felügyeleti jogát, de mindenképp a területi gyámhivatalhoz kell fordulnia. Ott segítséget is fog kapni mindenben. Jogi és anyagi (támogatás) segítséget is!

2013. szept. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Először is RÉSZVÉTEM.


Egy ilyen tragédia az egész családot megrázza, de az biztos, hogy leginkább a gyerekeket, "azon belül is" a kisebb gyerekeket.


Rátérve a kérdésedre:

Mivel felnőtt testvérről van szó így kérheti a Gyámságot.

Mivel az elhunyt szülők után ő a legközelebbi hozzátartozó így nagy eséllyel meg is kapná.

2013. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!