Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit foglalhat le/vihet el a...

Mit foglalhat le/vihet el a behajtó?

Figyelt kérdés
Semmi nincs a nevemen még a telefonom sem, albérletben lakunk ahol a bútorok is a főbérlő tulajdonában vannak. Ha meg a szüleimhez mennek ki ami a rendes lakcímem ott pláne nem az enyémek a tárgyak. Ilyen esetben mit vihet el? Ruhák, könyvek??
2013. nov. 26. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmid, akkor bebukták.
2013. nov. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Mindent.
2013. nov. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából kifizetném szívesen a kártérítést de csak egy összegben hajlandóak elfogadni.....én meg azt nem tudom finanszírozni mert akkor 9ezer forintból kellene egy hónapig megélnünk a kislányommal (GYES-en vagyok) Az albérletben egyedül a mosógép ami az "enyém" de azt is a szüleimtől kaptam kölcsön. nem tudom az olyan tárgyakkal mi a helyzet ami pl. étkészlet, edénykészlet,ruha stb. amikről ugye nincs nyilvánvaló számla hogy nem én vettem, mert pl a laptopomat is én használom de apa vette hitelre még x éve és a számla megvan hogy az "övé"
2013. nov. 27. 01:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt nem vihetik, amiről bizonyítható, hogy másé. Tehát, ha nincs számla valamiről azt viszik. Alacsony értékű/nehezen eladható dolgokkal (ruha...) egyáltalán nem szoktak foglalkozni.
2013. nov. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a szülők tudják igazolni számlákkal, h az ingóságok az ő tulajdonuk, akkor behajthatatlan a követelés - 1 évre felfüggesztik az eljárást.
2013. nov. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a legtöbb dologról biztosan megvan a számlájuk de amiket 20 éve vettek nem feltétlenül, és emiatt aggódok hogy nehogy elvigyék a tulajdonukat :( nagy eséllyel oda mennek arra a címre mert a leveleket is oda küldték, de ha az albérletbe jönnek nem tudom mit csináljak ha el akarnak vinni valamit ,,,
2013. nov. 29. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!