Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A behajtó szervezetek miért...

A behajtó szervezetek miért van ekkora hatalmuk?

Figyelt kérdés

Hihetetlen nagy élősködő kőr épült ki erre az országban, általában irreálisan drágán dolgoznak, több tucat trükköt alkalmaznak hogy végül a célpontot minél jobban megfejhessék.

Miért nem adják a behajtás jogát az apeh-nek? Miért jó az hogy jogászok százai azért kapják a fizetést, hogy más embereket a törvény keretein belül minél jobban megfojtsanak?


Jó, értem hogy pl tilosban parkolás az bűn, meg hogy pótjegy nélkül vonatozni bűn, de ezekből az apróságokból is simán összeállítanak több száz ezer forintos csekkeket a behajtó cégek, miközben valós munka nincs a dolog mögött. Ha pedig az ember nem tud fizetni, hiába van rajta a nyomás hogy még többet kell majd ha most nem fizet... Mire jó ez? Miért ilyen egy 21. századi társadalom?


2013. júl. 22. 18:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%

"Mire jó ez? Miért ilyen egy 21. századi társadalom?"


Mire jó parkolójegy nélkül parkolni?

Mire jó vonatjegy nélkül utazni?

Mire jó, ha már nem volt jegyed, nem kifizetni a büntetést és elgondolkodni, hogy hülye voltál?


Mire jó ez? Miért ilyen egy 21. századi társadalom?

2013. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

Hány éves vagy kérdező?


Ha te nem fizetsz, akkor a cégnek be kell rajtad hajtania mert úgy vettél igénybe szolgáltatást, hogy nem fizettél.

Vagy , úgy adott a bank kölcsön pénzt, hogy nem fizetted a törlesztést.


Ha én kölcsönadok valakinek pénzt, akkor neki vissza kell fizetnie.

Ha nem tudja, akkor majd eladja a TV-t ,de vissza KELL fizetnie.

2013. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Okozol x értékű "kárt". Ezt te nem tudod befizetni, mert mondjuk irreálisan magas, más nyugati országokhoz hasonló méretű pénzbírsággal akarnak ezért téged megbüntetni. Nincs munkád, vagy pénzed jelenleg, de halasztásra semmi lehetőséged nincs. Ekkor beindul a gépezet, a tartozásodat eladja a cég egy behajtónak, akik minden trükköt elkövetnek hogy minél többet kelljen fizetned, ami végül már több tízszerese az eredeti, alapból magas büntetésnek, amit nem tudott az ember akkor kifizetni.


Ehelyett én így képzelem el:

Átadják az apeh-nak a büntetést. Mivel a rendszerük megvan rá hogy figyeljék mindenkinek a számláit, és ahhoz is hogy pénzt vonjanak le róla, elkezdik a fizetéshez kapcsolódóan százalékosan levonni a büntetést. Ez megoldható programokkal, nem kell hozzá több száz kis cég, több száz jogásszal. Az apeh természetesen ezt nem csinálná ingyen, évente a tartozás mértékét növelné a forint inflációjával és az ő minimális hasznukkal. Így nem kellene néhány pitiáner büntetést addig növeszteni amíg ki lehet belőle fizetni az élősködő céghálózatokat. (behajtó cégek, ügyvédek, bíróság) Azt ne mond nekem hogy reális néhány levél kiküldése után 50-100 ezer forinttal többet követelni mint az eredeti büntetés mert kiröhöglek.

2013. júl. 22. 19:15
 4/21 A kérdező kommentje:
2:ez nem lényeges, viszont látom nem fogtad fel mire gondolok. A behajtás megoldható lenne ezek nélkül a behajtó pióca cégek nélkül is. Nem a behajtással van a gondom, hanem a módjával.
2013. júl. 22. 19:18
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Behajtócégeknek nincs semmilyen hatalmuk! Annyit tehet, mint bármely más ember. Tájékoztatják az adóst, próbálnak megegyezni, majd sikertelenség esetén átadják a végrehajtónak (nem ugyan az a 2). Akár írásban is fel lehet szólítani, hogy ne "zaklasson" tovább.

Végrehajtók viszont gyakran irreális költségeket pakolnak a tartozásra. Viszont lehet kérni tételes elszámolást, és túlzott mértékű aránytalanság esetén a felügyeleti szervéhez lehet fordulni, vagy bíróságon kifogást tenni.

2013. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ 5-ös! Akkor ezek szerint van még egy pióca kör. :) Nekem szerencsére nincs még ilyen tapasztalatom, csak a neten szoktam olvasgatni ilyen egészen abszurd történeteket, hogy fa által eltakart tiltó táblától nem messze parkolt az illető, valami 50 ezer forintra bírságolták úgy hogy pont akkor született kisbabájuk, és alig tudták kifizetni. Na most gondolhatjuk hogy mi lett volna ha ezt nem tudják akkor kifizetni, nem tudnak kitől kölcsönt kérni... Ennek nem így kellene működnie egy normális társadalomban.
2013. júl. 22. 20:04
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Hát az általuk kiszabott összegeket valóban szabályozni kellene.

Egyszer a Vodafone eltolt valamit, mire kiharcoltam egy év alatt az igazam, addigra a 2500 forintos tartozásból lett 542 ezer???!!!!

Mire fel?

Rendben van h tartoztam, szorozzuk be 10-zel, legyen magas a késedelmi kamat, az 25 ezer.

A behajtók küldtek 2 levelet, az legyen darabonként 100 ezer.

Ez még akkor is csak 225 ezer.

Igaza van a kérdezőnek, nevetséges, ahogy ti is azok vagytok.

2013. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

Jah és a lényeg lemarad, szal azért vertek rám ilyen nagy összeget, h még véletlenül se tudja az ember kifizetni.

Aztán lehet szépen mindent lefoglalni, mert felszámolnak egy szaros levélért 200 ezret.

Egyértelmű mire megy ki.

2013. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Pont erről beszéltem... Elönt a düh mikor ilyeneket olvasok, és nem tudom hogy a politikusokat, azokat akik kihasználják a jogi kiskapukat, vagy magamat gyűlöljem jobban amiért ilyet megtehetnek ezek az élősködők.
2013. júl. 22. 20:53
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Én vágom miről beszélsz, csak a két hülye első válaszolónak rossz a szövegértelmezése.
2013. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!