Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon melyik bűncsele...

Magyarországon melyik bűncselekményt büntetik a legkeményebben?

Figyelt kérdés
Igazából csak érdekelne. Úgy tudom hogy az emberölést pl 3 évtől 10? évig terjedő szabadságvesztéssel büntetik, a csoportos rablást meg ehhez képest 5től 15 évig. Hogy vannak ezek? És mit büntet a törvény a legszigorúbban? Előre is köszi a válaszokat :-)
2013. nov. 27. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ittas vezetést.
2013. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
53%
valahol úgy olvastam hogy az állam ellen elkövetett bűncselekményeket veszik elég szigorúan (persze az állam részéről ez érthető, de valamilyen szinten sértő szerintem.. az emberölésért leült pl 10év után sem támad fel egy családtag, viszont az adócsalókkal szemben be lehet hajtani a pénzt és a boribe eloskodnek, elvannak közben jó ideig ..)
2013. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
gyorshajtás
2013. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 intrepid ***** válasza:
A HiFeLo-t. A hirtelen felindulásból elkövetett lopást. Jelenleg a lopást az állam a saját monopóliumának tekinti, és nem tűri a konkurrenciát
2013. nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet általánosítani. Ha kiskorú (kk.) vagy idős kárára követ el valaki bűncselekményt, az súlyosabban büntetendő. Van az előre megfontoltság, vagy a hirtelen felindulás az utóbbi kevesebbel büntetendő. Meg ugye figyelembe veszik, hogy miért tetted, amit tettél (aljas indok stb.). Nézik, hogy voltál-e már börtönnel büntetve stb. Legjobban szerintem az ember ölést, meg a gazdasági csalásokat büntetik.
2013. nov. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magyarnak lenni mostanság a legnagyobb bűn itthon.
2013. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, emberölés minősítő/enyhítő körülmény nélkül 5-15 év, csoportosan elkövetett rablás 5-10 évig terjed.

Amúgy jópár bűncselekmény van, melynél életfogytig tartó szabadságvesztést lehet kiszabni, itt megtalálod:

[link]

2013. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
rendőrök elleni támadást
2013. nov. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Magyarnak lenni mostanság a legnagyobb bűn itthon.


Én itt Angliában azt mondom, hogy szlovák vagyok, de semmi gondom ezzel.

2013. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legszigorúbb büntetési tétel nálunk az életfogytiglan, ezt pl erőszakos többszörös visszaesőkre szabják ki, de a következő tényállásokra szabható önmagában:


- emberiesség elleni bűncselekmény súlyosabb esetei

- apartheid súlyosabb esetei

- hadijog megszegésének súlyosabb esetei ( ilyenből sok van, pl.: vöröskeresztes megölése)

- az emberölés súlyosabb esetei

- kábítószer-kereskedelem és kábszerbirtoklás súlyosabb esetei

- emberrablás, emberkereskedelem súlyos esetben

- alkotmányos rend erőszakos megváltoztatására törekvés

-rombolás súlyos esetei

- hazaárulás súlyos esetei

- fogolyzendülés és zendülés súlyos esetei

- terrorcselekmény

- jármú hatalomba kerítésének súlyos esetei

- elöljáró elleni erőszak súlyos esetei


Egyébként az emberölés alapesete 5-15 év, a csoportos rablás pedig 5-10 év.

2013. nov. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!