Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fellebbeztem, de az ítéletben...

Fellebbeztem, de az ítéletben nincs benne, hogy nem jogerős. Ez normális?

Figyelt kérdés
Holnap be is fotózom ide az ítéletet. Mit kell csinálni ilyenkor?

#ítélethírdetés
2013. nov. 27. 17:13
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Az a bíró ítélt el, aki a tűzoltókabát tolvajt ítélte el 2 év 4 hónap fegyházra. 5 évig tárgyalta az ügyet 6 tárgyalási nap volt, próbára bocsátott, ártatlan vagyok. Az én ítéletembe nem írta bele, hogy a tárgyaláson fellebbeztem. Az sincs benne, hogy jogerős és az sincs benne, hogy nem jogerős.
2013. nov. 27. 17:18
 2/28 A kérdező kommentje:
Ez valami bírótrükk?
2013. nov. 27. 17:19
 3/28 anonim ***** válasza:

Vagy annak kell egy ítéletben benne lennie, hogy fellebbezési lehetőség nincs, vagy annak a szövegnek, hogy a kihirdetéstől számított x napon belül fellebbezési lehetőség van.

Vagy, ha te már ott jelezted, hogy fellebbezni kívánsz, akkor ennek a ténynek kell benne lennie.

2013. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

3-as vagyok és nagyon laikus!!

Jobb ha a saját ügyvédedet kérdezed ez ügyben, mint itt minket, akik lehet hogy életünk során a bíróság kapuján belül egyszer sem voltunk!

2013. nov. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Ez most komoly, vagy szívatni akarod a népet?

1. Ha próbára bocsájtott, akkor elítélt. Magyarán a próbára bocsájtás nem kitüntetés, hanem egy negatív szankció. Olyan esetben alkalmazza a bíróság, ha úgy véli nem kell a terhelt ellen szabadságvesztést foganatosítani, mivel a büntetés célja így is elérhető.

2. Az ártatlanság erkölcsi fogalom. A bíróság bűnösségről dönt. Bűnös, vagy nem bűnös. Az első mondatod és a második üti egymást.

3. Miért is fellebbeztél? Ezt nem vágom. Egyébként a fellebbezés azért nincs benne az ítéletben, mert nem az ítélet része...Jogorvoslati kérelemnek csak az ügydöntő határozat kihirdetése után van helye.

4. Minden ítélet nem jogerős, addig amíg le nem telik a jogorvoslati kérelmek benyújtásának határideje, vagy ameddig a másodfokú bíróság jogerős határozatot nem hoz a másodfokú ítéletében.

5. Ez nem bírótrükk, szimplán ez így van, mert így írja elő a törvény. Ajánlom figyelmedbe a Be-t.

2013. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Másfél hónapja volt az utolsó tárgyalás, és ezen a tárgyaláson történt az ítélethirdetés. Amikor felolvasta a bíró az ítéletemet, feltette a kérdését, és a válaszom, hogy fellebbezek a felmentésért. Ma jött meg az ítélet és nincsen benne, hogy nem jogerős, mert fellebbezés történt.

Szóval nem kell benne lennie, mert nem része az ítéletnek. ha benne van jó, de ha nincs az is jó. Értem.

2013. nov. 27. 20:41
 7/28 anonim ***** válasza:
Ennyi a történet! Sok sikert a fellebbezéshez!
2013. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 tomala ***** válasza:

Először is: semmilyen végzésre, határozatra nem írják rá, hogy nem jogerős. Azért nem, mert ha visszavonod a fellebbezést, akkor jogerős. És akkor elég hülyén nézne ki, hogy a jogerős határozatba bele van írva, hogy nem jogerős.


Ez így megnyugtat?


Egyébként nem sok ilyenről hallottam, hogy valaki próbára bocsátás ellen fellebbez, de te tudod...

2013. nov. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Másrészt ezek szerint nem fellebbeztél, csak kinyilatkoztattad, hogy fellebbezni fogsz!!!!

Tehát vagy valóban megírod, és megindoklolod benne, hogy miért nyújtasz be fellebbezést.

Vagy ha kifutsz a fellebbezési határidőből, akkor = fellebbezés mégsem érkezett be, és marad az eredetileg meghozott ítélet!

2013. nov. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
A tárgyalási jegyzőkönyvben kell beírni, ha lemondtál a fellebbezési jogodról, és akkor aznap már jogerős lesz az ítélet. Azért kérdezte meg, h fogsz-e fellebbezni, mert ha nem, akkor azt a jegyzőkönyvbe be kell írni, és az ítéetet el kell látni jogerősítő záradékkal. Mivel nem mondtál le a fellebbezési jogodról, így a kézbesítéstől számított 15. napon lesz csak jogerős, amennyiben nem fellebbezel. Sok sikert hozzá, és láss neki, mert nincsen sok időd rá!
2013. nov. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!