Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet valakit jelenti...

Fel lehet valakit jelenti úgy, hogy nincs bizonyíték ellene?

Figyelt kérdés
Tehát az a helyzet, hogy feltörték több helyen is a fiókom (e-mail, webhosting és még 1-2), és én szerintem tudom ki tette, viszont nincs ellene bizonyítékom. Ilyenkor lehet valamit tenni?

2013. nov. 28. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Igen, keresel bizonyítékot. Különben rágalmazásnak számít.
2013. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs bizonyítékod, akkor ismeretlen tettes ellen kell feljelentést tenned.

Csak a végén ki ne derüljön, hogy a fiókodat senki sem törte fel, hanem te adtad meg valami olyan helyen a jelszavadat, ahol nem kellett volna, aztán minden jelszavad megegyezik...

2013. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. kommentre válasz: Nos az a helyzet, hogy én azt hiszem hogy az egyik volt barátom törte fel, akivel anno nagyon jóba voltunk és tudta a jelszavam ... okok miatt. Viszont elég csúnyán egyik napról a másikra összevesztünk és valami ehhez hasonlót írt, hogy mindent elvesz tőlem ami azzal a bizonyos dologgal kapcsolatos és hát ez így is történt (amikor vége lett barátságunknak meg is változtattam jelszavam és csak azután lettek feltörve a fiókok). Viszont tudom az adatait (név, lakcím, telszám) de nincs ellene semmilyen bizonyítékom, mert azzal nem állhatok oda hogy higgyék el nekem, hogy így történt. Tehát ezért nem tudom, hogy mit tehetek.
2013. nov. 28. 14:58
 4/4 Agent Cooper ***** válasza:

A rendelkezésre álló bizonyítási eszközök beszerzése nem a sértett vagy a feljelentő feladata, hanem a nyomozóhatóságé. Önnek csak a feljelentést kell megtennie ismeretlen tettes ellen, a többi már a rendőrség feladata. Természetesen a feljelentésében előadhatja, hogy kire gyanakszik, arra azonban vigyáznia kell, hogy amit leír, az tényszerű legyen, mert különben akár a hamis vád bűncselekményét is elkövetheti.

Az információs bűncselekmények felderítése sok esetben sokkal egyszerűbb, mint az offline bűncselekményeké. Az Ön esetében is a webhosting cégnél biztos vannak olyan log adatok, amelyeket a hatóság megszerezhet és bizonyítékként értékelhető az eljárás későbbi szakaszában.

Amennyiben bizonytalan abban, hogy egy feljelentésnek mit kell tartalmaznia, akkor bármelyik büntető ügyvéd segítségét igénybe veheti, hiszen mi sértetti képviselőként segíthetünk korrekt feljelentés megfogalmazásában.

2013. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!