Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet feljelentést tenni...

Lehet feljelentést tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Friss eseményt vázolok, ha ez számít esetleg, egy lehetséges eljárás során.


További kérdés, hogy mi lehet a következménye a feljelentésnek az alábbi esetben?


Az áldozat tartós munkanélküli, anyagi lehetősége nincs olyan fajta jogi eljárásra, mely pénzbe kerül.


Együtt élők közül valaki tettlegességet alkalmazott egy másik személy ellen, de olyan módon, amely nem járt külsérelmi nyommal: erőszakkal a földre dobta, hosszú perceken át odaszorította, és ordított rá a támadó, többek között, hogy "megöllek!".


Bizonyíték nincs az esetre. Ellenben a sértett kihívta a rendőrséget, a kiérkező rendőrök azonban részrehajlóak voltak, a támadó javára.


A támadó minden más, a rendőri beszélgetés közben felmerülő előzmény vádpontot tagadott, kivéve az aktuális esetet, hogy -idézem- "igen, hosszasan a földre szorítottam őt, mert másképp nem lehet vele beszélni". Ezt tehát a rendőrök előtt ismerte be. Eme kijelentésében a valótlan elem csupán az, hogy "másképp nem lehet vele beszélni", ugyanis az áldozat türelmes, elnéző, toleráns, tapintatos hozzáállású volt mindig is a támadóhoz.


A támadóról ismeretes a sértett előtt, az évek során történő tapasztalatai által, hogy pszichésen nem teljesen beszámítható illető a támadója, ám -az eddigi jelek szerint- nem alkohol, vagy drogok, vagy szerek befolyása által, hanem elmeállapota által. Orvosi vizsgálat erről sose történt, tehát ez a tényező szubjektív megítélésnek számít, nyilván. Ugyanakkor a támadó jelentős anyagi helyzettel bír (nem hivatalos eszközök által), mellyel hosszú éveken át visszaélt, többek között -ez sem bizonyítható, csupán kirakós játék szerűen az évek során az áldozat által tapasztalt, tágabb környezetéből való események, és infók alapján érzékelte- tehát többek között visszaélt a támadó anyagi helyzetével: korrupt módon, pl az áldozat kárára.


Ellenben a támadó, az évek során, mely során több tettlegességet is (és más, szintén nem bizonyítható tetteket is) elkövetett, pejoratív színezettel többször megfenyegette áldozatát, utalás szerűen sejtetve, hogy kényszerzubbonyban elviteti őt (mármint agressziója célszemélyét), máskor pedig arra tett célzást (hasonló ehhez), hogy agressziója célszemélyét szerinte "ki kellene vizsgáltatni elmeorvossal, mert nem normális".


A támadó tagadott minden más korábbi ártó hozzáállását és tettlegességét. Sőt, a szóban forgó eset minden más, törvénysértő magatartását is tagadta. Példának okáért azt ordította a sértettre , miközben padlónak szorította, hogy "megöllek!". Többek között ezt viszont tehát tagadta. A rendőrök tehát -láthatólag- evvel a váddal se törődtek. Sőt, a rendőrök célzásokat tettek az áldozat pszichés állapotára, miközben KÖTELEZTÉK az áldozatot közös a beszélgetés kb 10. percében, hogy vonuljon ki a szobából egy időre, ahol a közös megbeszélés folyt addig, mert -állításuk szerint- kötelesek meghallgatni a támadót, a sértett jelenlététől távol is.


A rendőrök láthatólag nem tulajdonítottak jelentőséget annak sem, hogy a támadó tehát beismerte: a földhöz szorította percekig áldozatát; a rendőrök a sértettnek nem ajánlottak fel konkrét, használható segítséget, eljárást nem folytattak. Azt nem tudom, h jegyzőkönyvet felvettek-e.


Ezek után fel lehet-e jelenteni a támadót, pontosan milyen váddal, és mi lehet ennek a következménye?


A részrehajló rendőrök ellen van-e kockázata fellépni, és ha igen, az milyen következményekkel járhat?


Érdekel az összes tényező esetén, melyeket felsoroltam a rendőrök hozzáállása közül a negatívakról, hogy ezek közül melyek ütköznek törvénybe, más szóval mely momentumok terén sértettek törvényt a kiérkező rendőrök, és lehet-e fellépni velük szemben emiatt?


Valamint érdekel, tartani kell-e ilyen esetben a rendőrök hivatali visszaélésétől?



2013. nov. 30. 09:53
 1/5 A kérdező kommentje:

Kiegészítésem:


A rendőrök részrehajlását egyikük szavai is mutatják, ugyanis az áldozat udvarias volt a rendőrök felé, valamint átlagos hangerővel kommunikált, ugyanakkor, teljesen jogosan közbevetette a "hazugság" szót, szintén átlagos hangerővel, olyan esetben, amikor csak hazugságot hallott a közös beszélgetés alatt a támadó szájából. Na most, erre az egyik rendőr reakciója a valódi áldozat felé a következő volt, percekkel később (szó szerint nem tudom idézni) :

"Tapasztalatból mondom, órákkal az eset után a bántalmazást elszenvedettek túlnyomó többsége higgadt, és nem feszült, mint maga! Épp ezért kevésbé hihető számomra, amit maga állít, míg akit támadójának nevezett meg, az ő szavai hihetőbbek számomra."


Ezen felül, amikor kérték a rendőrök, h a valódi támadóval lehessenek és kötelezték a valódi áldozatot, hogy hagyja őket magukra beszélgetni egy időre csukott ajtónál, majd kb. 10 perc múlva kinyitották az ajtót, és ekkor udvariasan kopogott az áldozat, hogy "most már nem zavarok, bejöhetek, uraim?", ÉS A RENDŐRÖK VÁLASZOLTAK, HOGY IGEN, BEJÖHET, rá további kb 5 perccel ugyanaz a rendőr kb ezt mondta a valódi áldozatnak:

"Látja, maga bejött, holott kértük, h hagyjon magunkra, csukott ajtónál avval, akit maga támadójának nevezett meg, mégis bejött! Ez is fokozza a gyanúmat, hogy nem maga mond igazat, hanem az, akit támadójának nevezett meg."


Kérdem továbbá: nem zárható ki, hogy a valódi támadó korrumpálta a rendőröket, és netán ezért voltak a rendőrök részrehajlóak?


Ráadásul évekkel korábban egy kollégájuk annak adott hangot, hogy "hát hiszen ő rendes ember!" (mármint azt nevezte rendesnek, aki valójában éveken át zaklatta, és olykor tettleg is bántalmazta a valódi áldozatot) Más szóval, egy harmadik rendőrről is szó van, aki évekkel ezelőtt egyértelműen kifejezte tehát, hogy ismeri az elkövetőt, és jó benyomása van róla. (A jó benyomás nem csoda, hiszen a valódi zaklató és tettlegességet tanúsító illető esélyesen egy pszichopata, azaz , többek között, rendkívül megnyerő benyomást képes tenni színjátékkal a külvilág felé.)


Egyáltalán, van joga egy rendőrnek véleményt nyilvánítani, hogy kinek ad igazat?

2013. nov. 30. 13:53
 2/5 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem: az, hogy az a bizonyos korábbi rendőr "rendes embernek" nevezte azt, aki valójában terrorizálja évek óta a valódi áldozatot, az a rendőr nyilván nem feltétlen jóhiszeműség okán jelentette ki, hogy "rendes ember" (aki valójában az elkövető), amikor évekkel korábban is rendőri segítséget kért a valódi áldozat, hanem szó lehet arról is akár, hogy korrumpálta őt a valódi támadó-zaklató. Megfelelő a feltételezésem?
2013. nov. 30. 13:58
 3/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ha a rendőrök ott és akkor úgy döntöttek, akkor elég nehéz lesz bebizonyítani máshol, hogy mindez másképp történt meg.

A támadó ugyanazt fogja mondani, a rendőrök ugyanazt mondják, ha tanúként beidézik őket, más pedig nem volt jelen, azaz az "áldozat" megint egyedül marad, az ő szava lesz megint a támadó ellen, és mindketten valószínűleg ugyanazt a benyomást teszik majd másodszor is, mint elöször.

Úgyhogy sztem nincs értelme feljelentést tenni. Ott kell hagyni, elköltözni, elkerülni. Lenyelni és elfelejteni.

2013. nov. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Mások válasza is érdekel.

2013. dec. 1. 14:56
 5/5 A kérdező kommentje:

Kiemelem, h a tettes annyit beismert a rendőr előtt, hogy perceken át lenyomva tartotta a padlóra a sértettet.

Az áldozat tehet valami a védelme érdekében?

2013. dec. 3. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!