Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fiatalkorúaknál alkalmazható...

Fiatalkorúaknál alkalmazható intézkedések: házi őrizet, Lakhelyelhagyási tilalom, előzetes letartóztatás, nyomkövető, fogolyszökés?

Figyelt kérdés

1. Milyen bűncselekmények esetén rendelhető el fiatalkorúaknál előzetes letartóztatás és mennyi a maximális ideje annak? Ez beszámít-e a jogerős büntetésében?



2. Milyen ügyekben rendelhető el fiatalkorú elkövetőnél házi őrizet? Házi őrizet elrendelése esetén alkalmazhat-e a bíróság nyomkövető "berendezést"?



3. A házi őrizet időtartama beleszámít-e majd a jogerős ítéletébe? Amennyiben igen. Milyen formába számít bele?



4. A házi őrizet megszegése tényleg Fogolyszökésnek minősül? A házi őrizet megszegése szabadságvesztéssel is büntethető? Amennyiben igen. Milyen mértékű lehet a büntetés?



2013. dec. 4. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
már a rendészek is velünk csináltatják a házit?
2013. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok a rendészet tagja.


Én lényegében azért kérdeztem mert elég sűrűn lehet fiatalkorú elkövetőkről olvasni. Lehet olvasni, hogy előzetesbe helyezték vagy házi őrizetét rendelték el.


Sajnos olyan is volt az elmúlt hetekben olvasható, hogy fiatalkorú házi őrizet ideje alatt követett el újabb bűncselekményt (pl. rablást).


(Bár tény, hogy ez nem kap/kapott akkora vízhangot mint az ároktői-banda két tagjának házi őrizetből való megszökése./


Remélem valaki tud a feltett kérdéseimre világos választ adni. Előre is köszönöm!

2013. dec. 4. 21:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdekes. Mivel sokat olvasol ilyenekről, mondhatni érdekel a téma, pontokba szedted a kérdéseidet. Ez után hivatalos "szaknyelvvé" fogalmaztad és kijavítottad benne a stilisztikai-, mondatszerkesztési- és szóhasználati hibákat, amiket a kommentedben már nem tettél meg.


Lehet hogy a rendészettel nem, de a házifeladattal sem hibázott rá az első válaszadó?

2013. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anti paladin ***** válasza:

[link]


105. paragrafustól kezdve megtalálod az összes választ. :) Bocs de tételesen nincs kedvem kivadászni, csak átfutottam a főcímeket.

2013. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tisztelt 22:33-as!


A linkeket köszönöm.


Egyik kérdést sem én tettem fel. A kérdések feltevőit nem ismerem. A kérdésüket mindaddig nem olvastam, míg te be nem linkelted ide őket.


Nekem a "saját kérdéseid" menüpontban ez az egy kérdés szerepel.

2013. dec. 4. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!