Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális ez a svájci bicska...

Legális ez a svájci bicska Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék venni egy Svájci bicskát, de ha jól tudom Magyarországon csak 8cm-s lehet max a kés, ennek meg mindennel együtt úgy tudom hosszabb

[link]

erről lenne szó (ha nem hozza be akkor írjátok be googlebe hogy Victorinox Hiker)


szóval lényeg: legálisan hordhatom ezt a kést magamnál az utcán? ha nem akk nem értem minek csinál a Victorinox ekkora késeket, mikor nyugaton se lehet az embernél nagyobb..


előre is köszönöm a válaszokat!


2013. dec. 6. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Igen, legális.
2013. dec. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kovpet ***** válasza:

Közterületen nem lehet nálad, csak elcsomagolva. Elvileg. Gyakorlatilag egy ilyenért senki nem fog szívatni szerintem.


Azért gyárt ekkora késeket a cég, mert egyrészt nem mindenhol van a 8 centis limit, másrészt nem véletlenül "hiker" a neve. Nem városba szánták.

2013. dec. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
tőlem elvették a győri bíróságon a biztonsági őrök, de írtam egy mailt a rendőségre és borítékban zárva visszaadták
2013. dec. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha nem írok, megtartják
2013. dec. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen és pont nyolc centi, szóval lehet nálad :)


A bíróságon meg azért veszik el, mert semmilyen szúró-, vagóeszközt nem lehet bevinni, akár legális, akár nem. Ha illegális lenne, akkor nem küldték volna vissza és valószínű szabálysértési eljárást is kezdeményeztek volna

2013. dec. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. dec. 7. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!