Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha csak haszonélvezeti jogom...

Ha csak haszonélvezeti jogom van egy ingatlanon, szükséges a tulajdonos beleegyezése az eladáshoz, lakásfenntartási támogatást igényelhetek rá ugyanúgy?

Figyelt kérdés
Apukám nevére íratnám a házamat, én csak haszonélvező lennék, de nem tudom még, ez mivel jár.
2013. dec. 10. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eladni csak a tulajdonos tudja.

Megterhelni is csak tulajdonos tuudja.

2013. dec. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Haszonélvező csak lakhatja az ingatlant, nem lesz tulajdonos, nem vehet fel rá hitelt, nem adhat haszonélvezeti jogot másnak, nem alakíthatja át az ingatlant, nem rongálhatja, karban kell tartania, takarítania, felújítania, számlákat fizetnie kell.


Egyébként miért akarod apukádra íratni? Általában fordítva szokták.

2013. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert tartozásom van és félek hogy ráterhelik és elvesztem... Később sem vehetek rá fel hitelt ha a tulajdonos beleegyezik?
2013. dec. 11. 08:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hitelt csak a tulajdonos vehet fel. Nem tudom, milyen tartozásod van, de vagyonmentés címen a bíróság semmissé teheti az ajándékozást.
2013. dec. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
be nem fizetett gázszámlák miatt majdnem fél millió, és egyelőre kifgizetni se tudom, mertz havi 3
2013. dec. 12. 12:12
 6/7 A kérdező kommentje:
...mert havi 30 ezer a jövedelmem...
2013. dec. 12. 12:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"szükséges a tulajdonos beleegyezése az eladáshoz?"


Most őszintén, ez hogyan merült fel benned?

2013. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!