Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki 1500 ertekben lopot...

Ha valaki 1500 ertekben lopot egy plaz aruhazban, es 14 éves tehat büntetendő akkor milyen penzbirsagot kap?

Figyelt kérdés

Rolam lenne szo.... egy nagyon hulye eszmefutatasom volt. Orvoshoz kellet mennem de mielott elemntem volna delelott, elementem a plazaba. Vettem a newyorkerbe 5000 ft ertekben ruhakat. Es azt gondoltam, hogy az egszereken nincsen lopasjelzo. Zsebre tettem egy gyurut es egy nyaklancot. (Eddig soha az eletbe nem csinaltam ilyet)

Amikor mentem v olna ki ugye csipogott a jelzo. Megijedtem es kivettem gyorsan a taskambol es letettem a mogottem levo asztalra. Deakkor eszre vette egy civil.... behivattak az irodaba jott 2 rendor is. Kitoltottunk egy papirt az adataimmal es hogy mit tettem. Nagyon elkezdtem bogni... aztmondtak 150 000 ftig megy a birsag. De ha en 1500 ft ertekben loptam akkor menyi? Szobajohet elzaras is?



2013. dec. 13. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kis tolvaj...
2013. dec. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem pénzbírságot kap, hanem letöltendő szabadságvesztést.
2013. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerinted jól van ez így? Hogy lopkodsz? Es meg el sem nyerted a méltó büntetésed érte! Cigány vagy?
2013. dec. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha első alkalom volt akkor megúszhtaod egy húszezres csekkel. vagy közmunka hasonló értékben.

kb 4 nap.

Remélem tanulsz belőle és felfogod mit tettél. Nem az érték számít, mert ha nem kapnak most el, legközelebb nagyobb értékben lopj. Legyél tisztességes és az élet is megsegít.

2013. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*lopsz
2013. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok cigany, es igen nagyon nagy hulyeseget csinaltam..
2013. dec. 13. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:

ha ételt loptál volna, én diszkréten félrenéznék

így viszont... nem lettél ettől rossz ember, de soha többé ne csinálj ilyet, mert nagy galiba lesz belőle, és lopni amúgy sem szoktunk, mert az a MÁSÉ!

pénzbírságot, és ejnyebejnyét fogsz kapni, jogosan

2013. dec. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
bénáztál, máskor jobban csináld
2013. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Micsoda bal*fasz. XD
2013. dec. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!