Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két és fél éve tartó lelki...

Két és fél éve tartó lelki terrornak szeretnék véget vetni, ha lehet bíróság útján. Hogyan foghatnék hozzá?

Figyelt kérdés
Nagyon röviden a történet.Elfogadtam egy örökséget abban a hitben,hogy a hagyatéki tartozásokért csak a hagyatéki vagyon erejéig felelek.Ebben azóta is megerősít a jegyző,a netes ügyvéd,a hagyatéki eljárást intéző iroda stb.Nemhogy enyhülne a nyomás hanem még olyanok is beszállnak a követeléseikkel akik a hagyatéki végzésben nem is szerepelnek.Elegem van már belölük,a fenyegetéseikből.Én az én részemet teljesítettem.Elvileg a törvény szerint nem követelhetnek rajtam már semmit de mégsem hegynak élni.Mit tehetnék?
2013. dec. 16. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:
ha a hagyateki vegzesben nem szerepelnek, mehetnek a sohivatalba. addig kellett volna jelentkezniuk, amig a hagyateki eljaras le ne zarul. az ugyved segit ebben, te ebbol a tortenetbol elvileg nem johetsz ki vesztesegesen.
2013. dec. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentheted őket zaklatásért.
2013. dec. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nade ha a tartozas nagyobb a vagyonnal akkor minek fogadtad el? csomo ugyintezestol megkimelehtted volna magad ha kerek perec visszautasitod.
2013. dec. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért nem utasítottam el az örökséget mert akkor apám (ő halt meg)többi rokonára szállt volna az örökség.Ők nem értették,hogy nekik is elég visszautasítaniuk.Azt hitték,hogy a tartozásokat akarom rájuk sózni.Amikor elkezdtek fenyegetőzni inkább elfogadtam az örökséget.
2013. dec. 17. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!