Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hallottam egy sztorit. Mit...

Nayal kérdése:

Hallottam egy sztorit. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Nos a lényeg az, hogy haverom sógora kamionos. Neki van egy ismerőse aki szintén kamionos. Állítólag nemrég szabadult a börtönből mert valahol külföldön ki akarták rabolni, és "megvédte magát". Namármost neki van fegyvertartási, viselési stb engedélye. Amikor benyúlt egy késsel felfegyverkezett ember a kamionba, és pénzt követelt tőle, Ő rácsapta az ajtót, majd elővette a 45-ös kaliberű pisztolyát, és fejbe lőtte. Jött mégegy támadó Őt mellkason lőtte. A harmadik menekülni próbált, Őt hátba lőtte. Állítólag csak a harmadik lövést minősítették gyilkosságnak, a másik kettőt önvédelemként könyvelték el, és csak néhány évet kapott nem életfogytiglant mondjuk. Ez mennyire hihető? Van olyan ország Európában ahol ezt engedik? Szerintem ez még Amerikában is túlzás...

2013. dec. 17. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez csak mese. Európában ilyen sehol nincs.
2013. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos ilyen tényleg nincs, bár jó lenne, ha lenne!
2013. dec. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Nem hiszem a sztorit. Kamionos vagyok én is, ha ilyen történik, hamar híre megy a kollégák közül. Nem hallottam róla. Ezzel együtt, ha mégis megtörtént, megérdemlik a támadók, engem is ért már lopás, támadás.

Mi az hogy benyúlt? Nyitva volt? Ébren volt a kolléga, ezeket a rablásokat éjjel csinálják. Ha ébren volt észrevette volna időben, hogy feltörik a fülkét, hatszor odébbállhat annyi idő alatt. Ha rácsapta az ajtót, miért lőtte fejbe? És hogyan, az üvegen keresztül? Az fülke magasan van, ha becsapja az ajtót, a támadó lejjebb kerül, a földre, olyan szögben bajos lőni. Én még nem láttam, hogy pisztollyal járna valaki. Kés, baseball - ütő, egyebek előfordulnak. Lőfegyvert még nem láttam senkinél. És vigyázz: a kamionosok között van pár "nagy mesélő".

2013. dec. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is elég hiteltelennek tűnik a történet.
2013. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ismerosomet olaszorszaban huzta fere ket hamis civil rendor es siman kiraboltak. A rendorseg semmit nem csinalt
2013. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A harmadik valóban gyilkosság az első kettő ha nem hátrált nem az. Tehát ezesetben valóban csak néhány évet kaphatott.
2013. dec. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy benyúlt a támadó a fülkébe tehát valószínűleg nyitva volt az ablak. A fegyver a kesztyűtartóban volt.
2013. dec. 18. 18:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Kamionban kesztyűtartó....
2013. dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Próbálj a talajon állva benyúlni egy kamion nyitott ablakán. Meddig ér a kezed? Mit tudsz így elérni? Megmondom, semmit. Még ha fellépsz a legalsó lépcsőre - típusa válogatja - de a többit fedi az ajtó alsó része, akkor sem tudsz mélyen benyúlni. Ha magas a támadó sofőr lát egy alkart, ami hadonászik, ijesztő, nem mondom.
2013. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Haka, azt ne feledd el, hogy kés volt annak az alkarnak a kezében :D Egy késsel hadonászó alkar mennyivel veszélyesebb kinézetű már, mint egy kés nélküli? :D

Én jártam már Singföldön, szkander VB-n. ott a rendfenntartó erők késekkel voltak felszerelve. A kés nélküli alkarok voltak a plebs, amelyeknek a kezében kés volt, azok voltak a rendőrök. A pisztoly ismeretlen fogalom náluk, mert ami már hatékony lenne, az akkorát rúg, hogy az azt fogó alkar is elrepül az ellenkező irányba. A puska és a csúzli már nehézfegyverzetnek minősül, mert két alkar kell a működtetéséhez!


Szóval vigyázz az alkarokkal, mert kiszámíthatatlanok tudnak lenni ám! :D

2013. dec. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!