Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kapnék ha ezért feljelente...

Mit kapnék ha ezért feljelentenének engem?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok

a barátnőmet egyik osztálytársa(fiú az illető) folyamatosan piszkálja,sértegeti és már elegem van belőle.. betelt a pohár.. szét akarom verni a fejét a gyereknek.. sima szóbeli figyelmeztetés nem használ...

nem volt még semmi iylen incidensem.. semmi büntetett előélet.. ha mondjuk beverek neki egy párat és meg is látszik rendesen mire számitsak ha feljelent? köszönöm a segitségeteket, kérlek normális választ adjatok.. nem szeretnék bántani senkit.. de a lelki terror igen is veszélyes dolog.. sok gyerek öngyilkos is lett tőle.. tényleg komoly dolog.. kérlek segitsetek

köszönöm


2013. dec. 21. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
látszik,hogy 16éves vagy,neked totál nem alakult ki a konfliktus kezelőképességed,attól hogy 16 éves vagy még ( nem cselekvőképes felnőtt)még nem azt jelenti,hogy megúsznod egy ennyje bennyével ,ha szétvered a fejét,és lesz valaki komoly baja,mehetsz a fiatalkorúak börtönébe,de min a gyámügy megy ki...megéri ez neked
2013. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mondd meg akkor mit csináljak... segitséget kértem.. bármiféle segitséget..
2013. dec. 21. 20:50
 3/9 A kérdező kommentje:
és amúgy igen.. megéri..
2013. dec. 21. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy a barátnődnek van-e elege belőle. Ő is azt gondolja, hogy lelki terror? Mert ha igen, akkor az iskolájában kell szólnia az osztályfőnökének.


Ha te verekszel, és szerencsédre nem okozol súlyosabb sérülést, amit azért nehéz biztosra venni, akkor szinte biztos nem csuknak le. Őrizetbe vehetnek, ha odaérnek a rendőrök. Valószínűleg pártfogó felügyelet alá kerülsz vagy valami hasonló intézkedést hoznak. Többször be kell menned, esetleg szüleiddel, és megtanulhatod többek közt ugyanazt, amit az első bekezdésben írtam. Ha a tanárok sem segítenek, akkor tényleg nincs sok választásod, bár én utána megpróbálnék a rendőröknek szólni.

2013. dec. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy a tanárok sikertelensége/nemtőrödömsége esetén szólnék a rendőröknek.
2013. dec. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

értem.. köszönöm a választ, megpróbáljuk megoldani... hát barátnőmnek eléggé elvette az önbizalmát.. és nagyon csúnya dolgokat mond saját magára.. úgymond nincs elég vér a pucájában..

és ha csak olyan pofonokat kapna hogy nem lesz komoly baja(tehát 8 napon belül gyógyul) és megmondom neki hogy hagyja békén

abban az esetben meguszom ejnyebejnyével? csak mert engem egyszer megfenyegettek hogy lekéselnek(mert azt hitte a srác hogy nomyulok a nőjére) és megkérdeztem gyakorin.. azt mondták semmit nem kapna a gyerek csak figyelmeztetést

2013. dec. 21. 21:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugodt lehetsz, hogy ha eddig jófiú voltál, és most jól megruházod a srácot, de nem törik karja, foga, orra, akkor bizony kapsz egy ejnye-bejnyét, aztán viszlát.

De tényleg ez legyen az utolsó "megoldás". Először mindenképpen a felnőtteket be kell vonni. Szülő, tanár.

2013. dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
rendben köszi a segitséget, jó hogy vannak normális válaszolók itt :)
2013. dec. 21. 21:48
 9/9 anonim válasza:
Iskolában szólni? Ne nevettessetek már gyerekek, a tanárok magasról szrnak arra hogy mi van a gyerekkel. Igenis vannak jogaid, bombázz egyet a füle közé, nem fog bele halni. Vagy csak fenyítsd le mindenki előtt fenyegesd meg hogy szétkapod a fejét de úgy hogy féljen tőled, akkor biztos nem meri tovább csinálni.
2014. febr. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!