Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekem állampolgársága...

Gyermekem állampolgársága Angliában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Általában nem szoktam itt kérdéseket feltenni, de ez olyan komplikált, hogy még nem találtam rá választ.


A férjem amerikai-portugál állampolgár, én magyar és mindketten Angliában végeztük az egyetemet. Milyen állampolgár lesz a babánk, ha Angliában születik?



2014. jan. 3. 01:11
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Magyar állampolgár a magyar állampolgár gyermeke, szóval az biztosan lesz. Ez a vérségi elv, a ius sanguinis.

A másik fő elv a nemzetközi gyakorlatban a területi elv, a ius soli elve, ami szerint a gyermek megszerzi annak az országnak az állampolgárságát, amelynek a területén született. A magyar jog ezt csak kisegítő elvként alkalmazza, ha a gyermeknek más szabály szerint nem lenne állampolgársága, a hontalanság elkerülése céljából. Ha jól tudom, az Egyesült Királyságban ez az elv viszont szabályként érvényesül, tehát a születendő gyermek brit állampolgár is lesz.

A vérségi elvet az Egyesült Államok és Portugália joga is alkalmazza, a gyermek tehát amerikai és portugál állampolgár is lesz.


Összegezve szerintem magyar, brit, amerikai és portugál többes állampolgár lesz.

2014. jan. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Az elso ket valaszolo: toletek meg a magyar allampolgarsagot is elvennem, ilyen emberekre nincs szukseg egyik orszagban sem.
2014. jan. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Szégyenlem, hogy ilyenekkel tartozok egy nemzetbe, mint az első két válaszoló. Ti ketten vagytok azok, akik nem érdemelnétek meg az állampolgárságot.
2014. jan. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Harmadik valaszolo jol irta le, en meg hozzatennem, hogy ha angliaban szuletik a baba, akkor azt en is ugy tudom, hogy "automatikusan" megkapja az allampolgarsagot, de minden mas orszagban - Magyarorszag-USA-Portugalia kulon-kulon meg kell kervenyezni. Ezekbol a magyar a legnehezebb, mert meg azt is be kell bizonyitanod, hogy levegot vettel, meg kell harcolnod a gyamuggyel akik huszonnyolc birsagot radsoznak, hogy nincs beoltva - nem ugy ahogy Mo-n kell - hogy nem jart iskolaba es igazold husz jovedelemigazolassal es kornyezettanulmannyal, hogy jol tartod. A jovedelemigazolasod alapjan mar csak az adohivatal fog teljes vagyonelkobzasra itelni, mert ugyan honnan van mar a penzed, amibol jol tartod a gyerekedet.

(volt egy cikk egy anyarol, aki a 9 eves fianak akarta elintezni a magyar allampolgarsagot, es kb. ilyenekbe futott bele, egy even at kiserletezett. A vegen, ha jol emlekszem, feladtak es visszentek.)

A portugal viszonyokat nem ismerem, de az usa-ban az apanak kell beadnia a papirokat az INS-hez, es kb 2-3 honap mulva allampolgar.

2014. jan. 3. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*marmint a baba lesz allampolgar :)

*****************************************************************


Az elso ket valaszolonok sok szeretettel kivanom, hogy kapjak meg mindazt szemelyesen, amit ok kivannak masoknak.

A negyedik es otodik valaszolonak, ha lehetne, ezer zold kezecsket adnek.

2014. jan. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól írta a harmadik. A születendő magyar gyermek nem lesz automatikusan angol állampolgár. Csak abban az esetben ha valamelyik szülője angol.

Egy kedves magyar ismerősöm nemrég szült, amerikai apától Angliában. Az kisfiúk automatikusan az apja állampolgárságát kapta meg. Amerikai állampolgár lett, annyi különbséggel, hogy a születési papírján Bristol van megjegyezve mint szülőváros. Az állampolgárság amerikai.

2 hónapjába telt míg a magyar jogszabályoknak megfelelően kérni tudta a magyar állampolgárságot is. Azóta a kisfiú magyar-amerikai állampolgár. De nem angol.

2014. jan. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kiegészítést a válaszomhoz, valóban így van. Annyit még hozzátennék, hogy nem kell feltétlenül brit állampolgárnak lennie az egyik szülőnek, elég, ha "settled in the UK" az egyik szülő. Ennek a kifejezésnek a pontos jogi tartalmát kellene megkeresni. A következő szövegben az "Act" az 1981-es British Nationality Act-et jelenti, ami módosította a korábbi állampolgársági törvényt.


The Act also modified the application of jus soli in British nationality. Prior to the Act coming into force, any person born in Britain (with limited exceptions such as children of diplomats and enemy aliens) was entitled to British citizenship. After the Act came into force, it was necessary for at least one parent of a United Kingdom-born child to be a British citizen or "settled" in the United Kingdom (a permanent resident).

As a result, even following the coming into force of the Act, the vast majority of children born in the United Kingdom still acquire British citizenship at birth. Special provisions are made for non-British UK born children to acquire British citizenship in certain circumstances.

2014. jan. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2 napja voltam a midwife-omnal,es pont rakerdeztem milyen papirokat kell beszereznem,hogy brit allampolgar legyen a szuletendo gyermekem,es azt mondta h.automatikusan brit lesz,mivel itt szuletik!
2014. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!