Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek milyen hatással...

Szerintetek milyen hatással volt az egyetemes jogfejlődésre az Angliában keletkezett Magna Charta (1215. )?

Figyelt kérdés
És tulajdonképpen valóban szükséges volt egy ilyen jogszabályt létrehozni? Véleményed szerint milyen hatással bírt a társadalmi fejlődésre?
2010. jún. 11. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, szükséges volt, bár csak egy hosszabb folyamat eredményének írásba foglalása, amelynek következtében megszűnt a patrimoniális monarchia (teljes uralkodói egyeduralom) és volt lehetősége a népnek is (persze még csak szűkebb tekintetben) az ország irányításába bele szólni. A Magna Charta azért is fontos mert ha megnézed utána kiadtunk mi is egy Aranybullát, meg a Németek is egyet, nem sokkal később. (hasonló tartalommal)

Ha a történelmet úgy szemléled, mint egy folyamatot, (persze sok más tényezővel együtt hatva) akkor ez is elvezetett a demokráciához illetve ahhoz hasonló államformákhoz. Például a franciáknál azt hiszem nem volt ilyen, ezért náluk a abszolút monarchia alakult ki, amikor az angoloknál már jóval hamarabb meggyengült a király hatalma.

2010. jún. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok:D Amúgy jogásznak készülsz? Miért tetted fel a kérdést?:)
2010. jún. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

juj eájt tankönyv csoádi... amugy respect ha ez tényleg érdekel..

am ha jogi karra jössz tanulni, itt megtanítják. :)

2010. jún. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
melyik eájt tankönyv? piros eltés? mert az tényleg csoda hogy könyvnek nevezik:DD:
2010. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, jogásznak készülök :) Egyébként mi a Mezey Barna - Szente Zoltán féle eájt tankönyvből tanulunk :P A kérdést azért is tettem fel, mert úgy gondoltam, hogy végre lehetnének a topikhoz kapcsolódó értelmes kérdések is, ahol értelmes emberek gyűlnének össze, és értelmes válaszokat adnának :D (A "Jobbik miért nem tartja be a törvényeket?" meg az "MSZP miért kommunista?" című kérdések mellett) :D Az válaszokat meg köszönöm szépen, szerencsére az értelmesebb fajták közül válaszoltak (azaz 2 ember :D)
2010. jún. 12. 10:33
 6/11 anonim ***** válasza:

igen.. bizony a piros eltés eájt tan"könyv"... :)

melyik egyetemre járszk/készülsz kérdező? :)

kb 3 hete szigorlatoztam eájt-ból... :)

2010. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Károli :) Én majd jövőhéten szigorlatozok belőle.. És hogy sikerült neked? :)
2010. jún. 12. 12:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Én az első vagyok:D Eltére járok, 28án lesz utóvizsgám eájtból...:S:S Mezey Barna írt eájt könyvet??? nálunk a májt tanszéken van:D Feltételezem az a könyv a mi pirosunknál pár fokkal jobb:D
2010. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én az első vagyok:D Eltére járok, 28án lesz utóvizsgám eájtból...:S:S Mezey Barna írt eájt könyvet??? nálunk a májt tanszéken van:D Feltételezem az a könyv a mi pirosunknál pár fokkal jobb:D



Nem tudom, hogy ilyen a ti könyvetek, de a Mezey írta knyv egészen jó :) Apropó: Mezey májt tanszéken? Hogy ti milyen szerencsések vagytok :D

2010. jún. 12. 13:40
 10/11 anonim ***** válasza:

11:35ös vagyok...

3as lett.. és mázlim volt. :)

2010. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!