Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Légpuska? joule+orvvadászat

Légpuska? joule+orvvadászat

Figyelt kérdés

van egy légpuskám ami valószínűleg túllépi a 7,5joule t és lefoglalták a rendőrök orvvadászatért (nem ezzel és nem én lőttem) az eset egyszeri tehát ez volt az első alkalom. de előtte volt egy bolti lopásom (bűncselekmény)

mit kaphatok ezért? (a vad fácán tyúk)


2014. jan. 9. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Mondd azt, hogy te csak besegitettél Lázár et-nak.
2014. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függhet.

Tetten értek és lefoglalták a puskát a helyszínen vagy későbbi házkutatás során?

Hányan voltatok, kinél találták meg a fácánt?

2014. jan. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tetten értek és egy kocsiba voltunk de a fácánt nem én lőttem és nem nekem "kellett" ez jegyzőkönyvezve is van
2014. jan. 9. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Na nézzük...


- 7,5J fölött ugye lőfegyverrel való visszaélés (ez durva dolog)

- jogosulatlan vadászat

- állatkínzás (ez is)

- lopás

- tiltott vadászati mód (éjszaka szokás ilyet művelni, de szürkülettől szürkületig vaddisznóra és rókára lehet, ne menjünk bele)

- a fára felgallyazott madarat szintén nem lövünk (madarat röptében, nyulat futtában...)

- ha magánterületre mentetek akkor azt is megsértettétek

- lámpát használtatok?

Csoportosan követtétek el... Mennyi idős vagy?

Ha legalább a felét rátok bizonyítják, akkor gondban lesztek. Nagyon!

2014. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
lámpát nem használtunk,17 vagyok
2014. jan. 15. 07:40
 6/6 anonim ***** válasza:

A lámpa a legkevesebb.

Társtettesként te is részt vettél a vadászaton, és a lőfegyverrel visszaélés bűntettét is elkövetted. Btk. 263/A. § 1.bekezdés értelmében 2-8 év börtön. Valamelyest súlyosbító körülmény, hogy volt már rendőrségi ügyed. De, hogy akkor még kiskorú voltál -e, vagy sem, számít.


Figyelj, lehet ezt az ügyet nagyon komolyan szankcionálni, de szerintem pénzbírsággal és felfüggesztettel megúszod. Aki lelőtte a "fácántikot" az kösse fel a gatyeszát.

2014. jan. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!