Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg tudnátok mondani, hol...

Meg tudnátok mondani, hol olvashatok utána a JELENLEG érvényben lévő törvényeknek az önvédelemmel kapcsolatban? 16F

Figyelt kérdés
Főként az érdekel, hogy milyen helyzetekben, milyen eszközökkel, hogyan szabad megvédenem magam, illetve esetleg másokat. Mire kell figyelni, hogy ha per van belőle, nehogy én bizonyuljak támadónak, meg ilyesmik. Előre is köszönöm mindenkinek.

2014. jan. 9. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ConnectCare ***** válasza:

Az önvédelem úgy "működik", hogy általában kimerítesz vele egy büntetőjogi tényállást (megvered, megölöd a támadód). Ezért az egészet a Büntető Törvénykönyv szabályozza. Annak viszont van egy 21.-22.§-a, ami meghatározza azt, hogy van olyan, hogy jogos védelem, amikor az ember nem büntethető annak ellenére, hogy megvalósítja az egyébként büntetendő magatartásokat.


Tehát szerintem a Btk. 15., 21. és 22. §-át érdemes elolvasnod. Minden más már csak ezt tudja tovább "boncolgatni".


[link]

2014. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Habár a Btk. adott jogszabályai egyértelműnek tűnik, de nem terjed ki egyéb eshetőségre. Kúria (legfelsőbb bíróság) értelmezése tovább részletezi a jogos védelmi helyzet körét:

[link]

2014. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2013. július 1-től változott pozitív irányba a törvény.


Megvédheted: Magadat, másokat, a saját vagyonodat és más vagyonát mindenféle illetéktelen támadástól, szinte bármilyen eszköz használatával.


Magyarul ha látod hogy vernek valakit az utcán, vagy éppen kipakolják a szomszéd házat, elvileg akkor is lelőhetnéd a rablót/tolvajt. De ugye nincs mivel. Szóval az eszközhasználatban eléggé korlátozva vagy továbbra is.

Gázpisztoly, gázspray, gumilövedékes pisztoly, ami mindig nálad lehet, akár közterületen is, néha engedéllyel.

Magánterületen pedig agyonverheted a betörőt egy viperával, boxerrel, machetével is, mert ezek csak közterületen hordva számítanak illegálisnak.

2014. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es:


gumilövedékes fegyvert közterületen nem tarthat magánál, még engedéllyel sem, mert nem lehet kérni rá. Vagyis kérni kérhet, de nem adnak rá.


Továbbá egy részével nem értenék egyet, idézem:


"elvileg akkor is lelőhetnéd a rablót/tolvajt. De ugye nincs mivel."


Mondjuk éjszaka betörnek hozzád. Csoportosan, felfegyverkezve, és a baltát pont felemeli, hogy agyon csapjon, ekkor lelőheted. Mert van mivel!

2014. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5:

Nekem van egy Zoraki R1 GG gumilövedékes gázpisztolyom. Viselési engedélyem van rá idén április óta. A rendőrségen minden gondolkod

Nagypapám az ajánlásomra vett egy Keserű Pitbull-t, amire nyár óta neki is engedélye van és viszi magával mindenhová.

Két barátom, akiket én általam találtak rá a gázpisztolyokra, mostanában intézik szintén a Keserű Pitbulljuk viselési engedélyét, mindenféle fennakadás nélkül.

A férfi, akitől vettem a Zorakimat, már 4 éve egy Alfa G030-at hord magánál, 12 mm-es gumival megtöltve, engedéllyel.


Zoraki R1 GG, Keserű Pitbull, Alfa G030 és régi típusú Röhm RG89-esek és RG59-esek, amik képesek gumit lőni és kapható rájuk viselési engedély, mert gáz-riasztó besorolásúak.


Amiket felsoroltál, azok közül elég egynek teljesülnie. Tehát az is elég ha csak simán éjszaka történik, de egyedül jön és fegyver nélkül (amit te nem láthatsz ugye, hogy van náluk-e vagy sem). Az is elég, ha csoportosan jönnek, nappal. Az is, ha egyedül jön, nappal, de fegyverrel.

2014. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os.


Mindig tanul az ember. Megdöbbentő "hallani", hogy gumilövedékes fegyvert lehet közterületen viselni. Kérlek linkelj egy jogszabályt, és elnézést fogok tőled kérni.


Másik:


Azért ez nem teljesen van úgy, hogy ha fegyver van nála akkor azonnal lelőheted. Én végigkérdezgettem az ismerős rendőröket. Attól, hogy éjszaka betör hozzád, és egy fadarab van a kezében (amit te fegyvernek látsz) akkor még nem lőheted le. Ellenben ha átugorja a kaput mondjuk és felemeli a kezét, és úgy lövöd le, azt már lehet. Az orvosszakértő megállapítja, hogy a lövés leadása után, befúródásakor mely izmok voltak megfeszülve, stb...

2014. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!