Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy magyar nő az EU-n...

Ha egy magyar nő az EU-n belül, külföldön szüli meg gyermekét, akkor külföldi állampolgár lesz a gyermek?

Figyelt kérdés
Ha igen, az anya megkapja a gyermek állampolgárságát is?

2014. jan. 10. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Te cigány vagy?
2014. jan. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az EU-n belül sehol nem él a ius soli, így nem.
2014. jan. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Persze, külföldi állampolgár lesz az újszülött, az anyuka, de még az apuka, a nagyszülők, a keresztszülők, a nagynénik-nagybácsik, esetleg még pár szomszéd is, de az már nem automatikus, azt külön kérvényezni kell. Állampolgárságotok révén pedig azonnal kiutalnak egy kétszintes házat a tengerparton, egy Ferrarit, egy kisebb yachtot, néhány marék gyémántot és havi tízezer eurót. Tényleg.
2014. jan. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha az apa az adott orszäg ällampolgära.
2014. jan. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyesek elég frusztráltak itten,

azt hiszik a bőrszínünk minden,

mások szarkasztikusan ömlengenek,

inkább fel a fejjel, örvendjetek!

2014. jan. 10. 03:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, hanem a szuloket kapja.
2014. jan. 10. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük.

En se Mo-on fogok szülni, mert mär 2 eve nem elek otthon.

Igy is idömbe telt megtudni, hogy milyen ällampolgär lesz a gyerekem.Mert en magyar vagyok,az apa nem eu-s,es nemetben elünk.

De a követsegen elmondtäk, hogy ilyen esetben magyar.

Viszont itt eleg hülye törvenyek vannak. Ismerek olyan török häzaspärt akiknek az elsö länyuk nemet ällampolgär lett, a mäsik kettö török :S Nem ertem mi alapjän döntenek.

2014. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én úgy tudom,csak akkor lesz külföldi állampolgár,ha ott születik,és a szülők nem annak az országnak az állampolgárai-pl.magyarok-,ha a szülők legalább egyike már 8 éve van bejelentve ott-tartózkodásúnak.Ha van például egy szintén ott született-csak korábban-gyermek is,annak 8 év után lehet kérni az állampolgárságot,de ha ott volt óvodás ,vagy iskolás-azt hiszem akkor neki nem kell tennie állampolgársági vizsgát,de a szülőknek igen.
2014. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!