Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csináljak, ha a leendő...

Mit csináljak, ha a leendő főnököm már a szerződéskötés és munkakezdet előtt is olyan dolgokra utasít, ami munkaviszony alatt is okot adna a részemről rendkívüli felmondásra?

Figyelt kérdés
Közmunkáról van szó. Még nem szerződtünk.

2014. jan. 12. 17:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%

Így működik a kapitalista kizsákmányolás. Ha szót emelsz, rögtön repülsz, lesz a helyedre más.


A helyedben keresnék egy osztályharcos szervezetet, és abban tevékenykednék ennek a szemét és gyilkos rendszernek a leváltásáért. Európai Baloldal - Munkáspárt 2006

2014. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És ha megkötöm a szerződést és a második napon megcsinálom a rendkívüli felmondást?
2014. jan. 12. 17:18
 3/20 anonim ***** válasza:
Azt teheted, hogy nem vállalod a munkát.
2014. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Egyébként mire utasított, ha szabad kérdeznem?
2014. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs a helyemre más, valamiért egyedül engem közvetített oda ki a M.Központ a 2000000 közmunkára küldött ember közül 3 hónap alatt... Erről a leendő főnök panaszkodott nekem.
2014. jan. 12. 17:19
 6/20 anonim ***** válasza:

"És ha megkötöm a szerződést és a második napon megcsinálom a rendkívüli felmondást?"


Akkor megszűnik a munkaviszonyod és többé nem utasíthat semmire.

2014. jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
3: Azt nem tehetem, köteles vagyok elfogadni a felajánlott közmunkát.
2014. jan. 12. 17:20
 8/20 A kérdező kommentje:

6: Úgy értem, szabályos-e így?

Ha a munkábaállás előtt keletkezett a felmondási ok.

2014. jan. 12. 17:21
 9/20 anonim ***** válasza:

"Egyébként nincs a helyemre más, valamiért egyedül engem közvetített oda ki a M.Központ a 2000000 közmunkára küldött ember közül 3 hónap alatt... Erről a leendő főnök panaszkodott nekem."


Ez nálunk is így van. Én vízügynél vagyok és tavaly is 11 fős létszámhiány volt. Nem annyira tolonganak az emberek hogy csak úgy lehessen őket kirúgdalni.

2014. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"6: Úgy értem, szabályos-e így?

Ha a munkábaállás előtt keletkezett a felmondási ok."


Nem. A munkába állás nem keletkezhetett felmondási ok hiszen nem álltatok jogviszonyban.

2014. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!