Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy hete dolgozok, nincs...

Egy hete dolgozok, nincs aláírva a munkaszerződésem a munkáltató által, de úgy döntöttem, hogy én sem szeretném. Bejelenthettek-e így?

Figyelt kérdés
Kiléptetett a cég közös megegyezéssel, mert egy másik (ugyanúgy az ő tulajdonukban lévő) cég telepén dolgoztstnának tovább és megkaptam a kilépő papírokat illetve az új szerződést, ami nincs aláírva egyik fél által sem. Most nekem kellene aláírva visszaküldeni, de nem szeretném, mert kaptam jobb lehetőséget. Van-e valami teendőm, vagy csak sétáljak ki az ajtón, mert nincs köztünk szerződés?

2013. júl. 26. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb 100% hogy nem jelentettek be.
2013. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért valamiféle szándékuk lehetett, hogy szerződjenek veled, különben nem adták volna azt a papírt. Lehet, hogy mégis bejelentettek.
2013. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A korábbi szerződésemnél - bár az sem volt aláírva a munkáltató részéről és nem is kaptam belőle példányt- be voltam jelentve. Most viszont jó lenne, ha még nem, mert akkor egyszerűen írjuk a papírokat az új munkáltatómmal hétfőn.

Ellenkező esetben gondolom aláírva vissza kellene küldenem a szerződést és egy indokolt rendkívüli felmondást.

2013. júl. 26. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel a munkába lépést megelőzően, de legkésőbb a munkába lépés napján kell, hogy bejelentsen (már nem tud visszamenőleg bejelenteni), így kérdés, hogy a munkaszerződésen van-e dátum. Ha van, akkor annak megfelelően jelentett be...

De amúgy ilyenkor sincs semmi baj, ha bejelentett. Ha nem írsz alá munkaszerződést, egyszerűen téves bejelentés miatt kijelent. Ennyi dolga van.

2013. júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Dehogyis!!! Eszedbe ne jusson visszaküldeni a munkaszerződést. Az, hogy bejelent semmit nem jelent!!

Ő tévesen jelentett be, merthogy nincs közöttetek munkaszerződés. Munkaviszonyt ráutaló magatartással nem köthettek. Bár nem túl "szép" amit teszel, de jogilag teljesen helytálló. Ha nem írod alá a munkaszerződésed, nem jön létre a munkaviszony. Ennyi az egész. Te szabályosan kiléptél a másik cégtől, és fogod, egy másik cégnél létesítesz munkaviszonyt.

2013. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Valóban nem "szép", viszont a munkáltató részéről sem az, hogy többszöri szóbeli felhívásom ellenére sem kapom meg időben a fizetésem, csupán a 4 órás bejelentett részét kb. 12-14-e között, majd a zsebest általában 25-én. Ehhez képest az új munkáltatóm még az aktuális hónapban kifizetne.
2013. júl. 26. 11:51
 7/10 A kérdező kommentje:

Még ezt találtam:

" Az érvénytelen munkaszerződés alapján létesített munkaviszonyt a belőle származé jogok, és kötelezettségek szempontjából úgy kell tekinteni, mintha érvényes munkaszerződés alapján állott volna fenn. A munkaviszony megszűnésekor ilyen esetekben nem lehet tehát arra hivatkozni, hogy a munkavállaló részére nem jár szabadság, mert érvénytelen munkaszerződése volt. A munkaviszonyban eltöltött időt ugyanúgy figyelembe kell venni, mintha érvényes munkaszerződéssel rendelkezett volna a munkavállaló."

Ezek alapján sem kell törődnöm semmivel? Határozott idejű volt a szerződés, nem követelhetik 1 havi munkabérem?

2013. júl. 26. 12:11
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezt találtam, mindenkinek köszönöm a válaszokat!


[link]

2013. júl. 26. 13:36
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

a zsebest ...


ha te is korrekt lennél, és nem adócsaló, akkor kerekebb lenne a világ.

2013. júl. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A helyedben szarral dobálás előtt elgondolkodnék kicsit, mivel a szomorú valóság az, hogy nem volt választásom! Vagy elfogadom, vagy mehetek, amerre látok fél év keresetkiesés után, másik ajánlat nélkül. Hidd el, nem én kértem így a fizetésem, jobban örülnék, ha nem 4 órában lennék bejelentve.
2013. júl. 27. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!