Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » EU-s országban született és...

EU-s országban született és élő magyar kisbabának hogyan lehet magyar ideiglenes lakcíme (tartózkodási hely)?

Figyelt kérdés
Az egyik szülő ugyanis Magyarországon dolgozik és él, a gyerek nála is szokott lenni. Sajnos elvesztünk a hatóságok útvesztőjében, a gyámügyet emlegették, holott a gyerek soha nem volt Magyarországon, hogy gyámügyi engedély kellett volna a "kivitelhez". Csak útlevele van, éppúgy, mint a külföldön letelepedett magyaroknak. 18 éves korig alanyi jogon járna neki tb biztosítás is, de lakcím nélkül azt sem tudjuk megkérni. Teljesen életszerűtlen helyzet és egyik hatóság sem tartja illetékesnek magát ebben a kérdésben, mindenki a másik helyre mutogat, hogy oda menjünk. Ha felnőtt esetében lehet, nem értem, gyerek esetében miért nincs egy életszerű szabályozás vagy miért nem ismeri ezt egy hivatal sem?
2014. jan. 13. 01:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb választ. Már kétszer is elhangzott, hogy nincs előnyöm a bejelentésből, ezért nem jelenthetem be. Csak előny esetén lehet bejelenteni? (mivel nem szavazhat, ezért gondolom, nem szorgalmazza senki, hogy lehessen kisbabának is ideiglenes címe az országban..) A 3 hónap tartózkodásra vonatkozóan hol találom a szabályozást? Dolgozik valaki esetleg a népesség nyilvántartóban vagy a gyámhatóságban, aki konkrétan tud választ adni a kérdésemre, aki ismeri a szabályozást? Személyesen ugyanis mindenki máshová küldött, mert nem tudták mi a teendő. Mint írtam, nem tudnék neki magyar biztosítást kérni, mert nincs neki igazolványa és ideiglenes lakcím esetén sem lesz, éppúgy, mint az anyukájának sem. Az alanyi jogon járó biztosítás pedig ezek szerint nem vonatkozik rá, mivel van már máshol biztosítása.
2014. jan. 30. 17:55
 12/16 anonim ***** válasza:

Egy túrót hangzott el. Az hangzott el, hogy "nem az a gond, hogy nem tudsz lakcímet bejelenteni a gyereknek, hanem hogy nincs miért". Bejelentheted, szíved joga, lesz egy papírod, amivel csak a bajod lesz, itt a törvény:


[link]

2014. jan. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Meg is találtam az ide vonatkozó részt, gyakorlatilag a tartózkodási hely fogalmáról van szó. Már megbocsáss, de a #8-as válaszban az első (általad is írt mondat) és az utolsó mondat ("előny..") az én értelmezésemben "nincs haszna" jelentéssel bír. A hátrányaira lennék még kíváncsi, mert az anyának nincs, nem lett hátránya belőle. A válasz hasznos volt, adom a zöld kezet. Egy lépéssel előbbre jutottam, de a leggyorsabb az lenne, ha valaki megmondaná, milyen sorrendben hová menjek ebben az ügyben.
2014. jan. 31. 01:05
 14/16 anonim ***** válasza:
Csak az okmányirodába kell bemenni.
2014. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hátránya az, hogy be kell fáradnod a hivatalba érte, és az állam eggyel több adatot fog tudni rólad illetve a gyerekedről. De ha neked kedves az a kártya, hát rajta.
2014. jan. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Az okmányiroda a népesség nyilvántartóba küldött, mert csak személyi számmal lehet bejelenteni a gyermeket lakcímre. Ott viszont a gyámhatóságra hivatkoztak (nem jelenthetik be a gyereket az anya állandó külföldi és ideiglenes magyar lakcímére, menjek a gyámügyre, hogy megkérdezzem, van-e bejelentési kötelezettségem feléjük). A gyámhatóság viszont azt mondta, hogy a népesség nyilvántartó mondja meg, hogy kivándorlásnak számít-e a mi esetünk. És itt van a probléma: az anya esete kivándorlás, de a gyerek nem vándorolt ki, mert be sem volt jelentve az országba, hogy kivándorolhasson onnan. Most akarnánk bejelenteni, de csak i d e i g l e n e s lakcímre. Bár most már ebben sem vagyok biztos. Még a végén akkor tényleg mehetnék a gyámhatóságra, hogy kivihessem oda, ahol mindig is volt. Senki nem olvassa a kérdésemet, aki ugyanebben a cipőben járt... Vagy olyan, akinek szintén személyi szám nélkül van a kisgyereke?
2014. jan. 31. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!