Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha anyám német állampolgár,...

Ha anyám német állampolgár, kaphatok én is könnyítve?

Figyelt kérdés
8 év ottani élet és munka után szerezte meg az állampolgárságot, én most költöznék ki hozzá, 25 éves vagyok. Lehet családegyesítése hivatkozva valami könnyítést kapni? Vagy nekem is 8 évig ott kell élnem és dolgoznom hozzá?

2014. jan. 14. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tűnt volna fel, mind uniós állampolgárok vagyunk, oda mész Németországon belül, és ott dolgozol, ahol akarsz...

Saját jogon kiköltözöl, ott élsz X évet (nem tudom, pontosan mennyit, talán ötöt), és úgyis kérheted az állampolgárságot.

De semmi jelentősége amúgy, pont az uniós állampolgárság miatt.

2014. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azért hajtanék a német állampolgárságra!
2014. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1/2

De kell hozzá munkaviszony is, vagy elég csak lakcímbejelentés?


2/2

Pont azt szeretném, mert akkor jogosult lehetek munkanélküliség esetén szociális segélyre is.

2014. jan. 14. 12:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg a német konzulátuson nem tudnának segíteni? Vagy anyukád is megérdeklődhetné ott Németo.-ban, hogy van-e lehetőség arra, amit szeretnél. Gondolom az illetékesek tudnak biztos infót adni, nem pedig az itteni gyk felhasználók.
2014. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vookie ***** válasza:
Ha helyesen tudom: ha egy teljes évet N.o.-ban ledolgoztál, nem német állampolgárként is jár a munkanélküli segély(?), mert az adóddal azért is fizetsz.
2014. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4/5


Konzulátuson tudnak erre válaszolni? Szerintem a bevándorlási és állampolgársági hivatalba kell menni, de igaz, meg kell kérdezni hivatalos helyen.


5/5


Egy év munkaviszony után munkanélküli segély jár 1 évig, ez nem ugyanaz, mint a szociális segély.

2014. jan. 14. 14:34
 7/9 Vookie ***** válasza:
És? 25 évesen nem dolgozni mennél?!?
2014. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kérdező, azért gondoltam a mo.-i német konzulátusra, mert nyilván ők is képben vannak ilyen információkkal a saját országukkal kapcsolatban, persze lehet hogy rossz úton járok és igazából pont nem fognak ilyen ügyekkel foglalkozni információ nyújtásként sem.

Viszont ha jól értem, anyukád kint él, így ő gondolom meg tudja kint keresni a bevándorlással, meg állampolgársággal foglalkozó hivatalt. Vagy mondjuk ha van hivatalos honlapjuk, akkor lehet van ügyfélszolgálati email cím vagy telefonszám, ahol lehetne érdeklődni.

2014. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megtudtál valamit?
2014. febr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!