Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Létezik még örökösödéi és ajándékozási illeték?

Mindenhol azt hallom, hogy változott megint a rendszer, de nem találom pontosan, hogy most hogy is áll ez a kérdés.

Elsősorban ingatlan tulajdonrész öröklése és ajándékozása kapcsán érdekelne.

Keress kérdéseket hasonló témákban: öröklés, ajándékozás, illeték

2014. jan. 24. 06:09  Privát üzenet  

A válaszok

Persze, hogy létezik, ezt te sem gondolhatod komolyan. Az illetékek az államnak nagyon komoly bevételt képeznek,a zt sosem fogják megszüntetni...

Más kérdés, hogy egyelőre egyenesági öröklésnél és ajándékozásnál mentességet biztosít a törvény...

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2014. jan. 24. 07:10 Privát üzenet
Továbbra is van, annyit változott a rendszer, hogy most már nemcsak az egyenesági rokonok, hanem a házastársak közötti ajándékozás is illetékmentes.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2014. jan. 24. 12:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első,bocs, akkor rosszul tettem fel a kérdést, igen tudom hogy létezik, én is fizettem már nem egyszer, csak nem tudtam ez a mentesség most mire vonatkozik.

Köszi

# 3/3Időpont 2014. jan. 25. 06:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ingatlan kettős ajándékozása esetén : Testvér 1-ről a Szülőre majd a szülőről a Testvér 2-re kell -e illetéket / adót fozetni, illetve mennyi időnek kell eltelnie a kettő...
Mennyi az ajándékozási illeték ingatlan esetén?
2012-ben ha a szülő ingatlant ajándékozna a gyerekének, akkor kell ajándékozási illetéket fizetni?
Magyar Közlönyben megjelent végtörlesztés kapcsán az alábbiak jelentek meg. A pontok közötti különbségre szeretnék felvilágosítást kérni, mégis lesz olyan akit adó ill....
Ajándékozási illeték eltörlése nagy csalásokkal járhat, nemde?
Mikorra várható az ajándékozási illeték eltörlése?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!