Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ingatlan kettős ajándékozása esetén : Testvér 1-ről a Szülőre majd a szülőről a Testvér 2-re kell -e illetéket / adót fozetni, illetve mennyi időnek kell eltelnie a kettő szerződés között hogy ne kelljen illetéket fizetni?

Testvérem egy 9M ft-os házat ajándékozott idén Édesanyámnak, aki pedig szeretné ezt nekünk lányoknak továbbajándékozni, mert a fiuk már megörökölték elhunyt édesapánk részét. Ilyenkor is él -e az egyeneságú ajándékozásra szóló illetékmentesség mindkét szerződésre? Illetve ha igen, van -e ezek érvényesitésének időküszöbe (azaz szükséges -e minimum várakozási időt tartani)? Amennyiben a válaszokhoz tudnának vonatkozó referenciát a hatályos rendelkezésre az is jó lenne, de nem feltétlen szükséges. Köszönöm. Üdvözlettel.

2013. dec. 15. 17:53  Privát üzenet  

A válasz

Nem.

Egyenesági rokonság esetén nem kell, és bejelentési kötelezettség sincs már 2013. január 01-től!

Hatályos jogszabály az Illetékekről szóló törvény.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2013. dec. 15. 19:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Öregségi nyugdijas vagyok és 2013. dec.2-2014. ápr.1 között felnőttoktatásban fogok tanitani megbizási szerződés alapján. Kérdéseim: Ezt be kell-e jelenteni a Nyugdij Intézetnek,...
Szerződés nélküli, alkalmi bejelentéses munka után hogyan kell adózni ebben az esetben?
Gyesen lévő kismama vagyok. Otthon végezhető munkát kerestem. Megbízási szerződéssel akarnak foglalkoztatni. Írásba kell foglalni?
Ha van egy szerződés, ami nem az én nevemre szól, de a számlát az én nevemre állítják ki, akkor az elszámolható költség?
Hogy mondják angolul, hogy szerződésminta?
Munka és családi pótlék?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!