Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Németországban bejelentett...

Németországban bejelentett lakcímem van, de már hazajöttem. Lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy be vagyok jelentkezve egy Németországi címre, de nem volt hosszúéletű a dolog, azóta hazajöttem. Viszont most gondolkodom rajta, hogy lehet e ebből bajom később, vagy hogy tudom megszüntetni? Angliába szeretnék menni legközelebb, de még gyűjtök, és nincs rá pénzem, hogy ezért visszautazzak németbe...mit tegyek? Bekavarhat ez nekem később? Bele kerül ez valami nemzetközi nyilvántartásba vagy csak ott látják?
2014. jan. 27. 01:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi vagy te birka, vagy a Rákosi korszakba képzeled magad? Egyenesedj már fel és nézz előre!

Ismerd a törvényt. Ha nem követtél el ellene semmi lényegeset, ne majrézz, hanem légy magabiztos.

2014. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez most nem tudom mi volt....de nem ismerhetem az összes ország összes törvényét, nem vagyok én jogász...próbáltam rákeresni egyébként, de magyarul nincs róla semmi, németül meg nem tudok
2014. jan. 27. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne paräzz nem lesz belöle bajod!!!!

Ha annyira meg akarod szüntetni, mindenkepp utaznod kell.

Ne aggodj nekem 4 unios es egy nem unios orszägban van bejelentett lakcimem mär 2 eve...

2014. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem ártana kijelentkezni, ugyanis a Németországban lakók például egészségbiztosításra kötelezettek, és TV-adót is külön fizetniük kell. Ha nem jelentkezel ki, úgy veszik, hogy még mindig ott vagy, és követelni fogják rajtad az elmaradt befizetéseket. Vagy mondjuk az adóhivatal keres, mert nem adtál be bevallást. Aztán majd magyarázkodhatsz. Szerintem levélben is elintézheted, a legjobb, ha felhívod a városházát, ahol laktál.
2014. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolso, tölem senki nem kert tv-adot N.orszägban.

Ezt attol kerik, aki elsökent jelentkezik be a lakcimre.

Anno a ferjem nevere jött. Adobevalläst sem mindenki csinäl. Az ismeröseimnek semmi problemäja nem volt ebböl, pedig mär tizen eve itt vannak.

2014. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5: ezek ilyen "anekdotikus" igazságok. Úgy hallottam, meg az ismerősömnek is, meg nekem is... Akit épp nem kapnak el, annak mákja van, nem igaza!


Egészségbiztosítás kötelező, és nem olcsó.


TV-adó kötelező. Régebben családonként, újabban lakásonként.


Adóbevallást bizonyos esetekben kötelező beadni.

2014. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!