Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Németországban van egy...

Ha Németországban van egy éves bejelentett munkaviszonya a barátnőmnek és ott szül akkor a gyest Németországtól kapja?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár.
2010. szept. 29. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Németországban nincs Gyes. Ez csak nálunk divat.
2010. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

igen???

De valami támogatást nem kapunk???

Mert Magyarországtól elméletileg nem kapunk semmit mert nem ott fizetjük az adót jól gondolom?

(a kérdés csak elméleti még egyenlőre nincs gyerek csak tervben)

2010. szept. 29. 21:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Németországban egyáltalán nincs semmiféle GYES!!!!!!!!!!
2010. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért kapnál egyáltalán támogatást? A gyerek az magánügy.
2010. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En eltem Nemetorszagban es tudtommal az elmult evekben vezettek be "GYES"-t, ami persze nem 2-3 eves, de penzt ad. Ott kell megkerdezni Nemetben, de egyebkent ha Nemetben lakik, akkor Mo-rol nem fog tudni GYES-t igenyelni.
2010. szept. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Miért kapnál egyáltalán támogatást? A gyerek az magánügy."

Magyarországon miért adnak???

2010. szept. 30. 05:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek, itt pár éve vezették be, hoyg aki német állampolgár és legalább 1 éves dolgozott, az a gyerek születése után kap nevelési segélyt, de ez a fizetés valahány (nem tudom pontosan, 60 és 75 között) %-a, de ez csak egy évig adható - tehán nem kötelezö, és a következö gyereknél csak akkor jogosult, ha elötte megint dolgozott egy évet az anya.
2010. szept. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a Kindergeldnek és az Erziehungsgeldnek nézzetek utána. Kindergeldet mindenképpen kaptok, kb 170euró/hó. A másik a fizetés valahány százaléka. Ha bementek egy önkormányzathoz, ott vannak kirakva mindenféle információs füzetek a juttatásokról, címekkel, igénylési helyekkel. Ilyet szezettek be, benne van minden infó.
2010. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
De van gyes, a neve erzihungsgeld, kérdés hogy normális munkaviszonyban dolgozott-e, van-e német betegbiztositása. én most szültem kinn jelenleg gyesen vagyok, de én már 2 éve dolgozom, magyar állampolgárkénz.
2010. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Elözö vagyok még, szoval a 185€ az a családi potlék és ehhez jön a terhesség elötti evben megkeresett fizetés azthiszem 65%-a minimum 300€ max 800€,es az lesz a gyes, és nem kell hozzá németnek lenni. Nekem viszont már régota van német munkavállalásim s mint irtam terhességem elött már 2 éve bejelentve dolgoztam+ melette magánvállalkozoként is dolgoztam.
2010. okt. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!