Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pontosan hogyan történik az...

Pontosan hogyan történik az ajándékozás szülő és gyermeke között?

Figyelt kérdés
Nagymamám édesanyámra szeretné íratni a házát. Tudom, hogy ez így illetékmentes és kötni kell hozzá egy ajándékozási szerződést. Ez most akkor hogy működik pontosan? Ha én letöltök egy szerződésmintát, kitöltjük, ügyvéddel ellenjegyeztetjük és bevisszük a földhivatalba az jó? Vagy esetleg a szerződést közjegyző is ellenjegyezheti? Mi ennek a pontos menete?
2014. jan. 27. 15:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve a szerződés mellé milyen iratokat, papírokat kell még csatolni? Gondolom egy tulajdoni lapot biztos, ezen kívül van még valami?
2014. jan. 27. 15:52
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert mi is ebben a cipőben járunk épp, remélem valaki leírja hogyan kell intézni.
2014. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fölösleges letöltened szerződésmintát, hiszen az ügyvéd/közjegyző a saját maga által szerkesztetett fogja használni. Neked nincs más dolgod, mint felkeresni, elmondani mit szeretnél és ő tudni fog mindent. Közjegyző általában drágábban jár el, mint egy ügyvéd megjegyzem. A szerződés megkötése után az ügyvéd ellenjegyzi, majd továbbítja a földhivatalnak, ott ellenőrzik, hogy minden megvan-e, aztán bejegyzik a tulajdonjogot.
2014. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nekünk van ismerősünk aki tud ügyvédet ajánlani aki ellenjegyezné a szerződést elvileg. Ha elmegyünk egy ügyvédhez hogy intézzen mindent az 50 000 ft Kb., a semmire. Egyenesági rokonok között csak formalitás az egész, elég egy forma nyomtatvány. Magunk is ki tudjuk kérni a tulajdoni lapot, aztán az ellenjegyzett szerződést pedig bevinni a földhivatalba. Szóval az úgy működne, hogy az ügyvéd csak a letöltött szerződést ellenjegyzi és a többit mi intézzük? Igazából erre lennék kíváncsi.
2014. jan. 27. 19:51
 5/10 anonim ***** válasza:
ha van ilyen ügyvéd, akkor így működhet, de ez tőle függ, amúgy elég bonyi, hogy mit hova kell vinni, mikor fogadnak, stb, az ügyvéd mindezt tudja, mefcsinálja, ezért kér pénzt. ez olyan, mint a foghúzás, az is drága, és csak a fogorvos tudja csinálni.
2014. jan. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem annyira bonyolult, járkáltunk az utóbbi időben eleget a földhivatalba, tulajdoni lapot kikérni, tehermentesíteni az ingatlant stb. De ha működik így akkor rendben, köszönöm a választ!
2014. jan. 27. 23:53
 7/10 anonim ***** válasza:
A procedúra valóban nem bonyolult, de CSAK ügyvéd, illetve közjegyző részvételével folytatható le az eljárás, így muszáj lesz pénzt áldoznod rá.
2014. jan. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kell hozzá ügyvéd vagy közjegyző, annyira nem vagyok h*lye.... De nekem csak az ellenjegyzésre lenne szükségem, a többi intézni valót (szerződés megírás, tulajdonilap kikérés, földihavatalba menetel stb.) már mi magunk szeretnénk csinálni, mert mi is meg tudjuk, ezért nem akarok plusz pénzt fizetni. Ismerős ügyvéd egy szál ellenjegyzésért gondolom nem fog elkérni 50 rugót ha más dolga nincs vele.
2014. jan. 28. 00:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt talán akkor az ismerős ügyvédtől kéne megkérdezned nem ezen oldal látogatóitól. Ha jóban vagy az ügyvéddel akkor valóban megcsinálhatja, de alapvetően nem szokásuk ellenjegyezni olyan szerződést, amelyet nem ők szerkesztettek, meg tudom érteni.
2014. jan. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ok, nyilván ha valami nem jól lenne a szerződésben vagy hiányzik azt javítja illetve beleteszi. De mondjuk nem értem, hogy egy minden bonyodalomtól mentes ügyben ahol puszta formalitás az egész miért ne lenne elég a formanyomtatvány. Tőlünk aztán nem is kéne a herce-hurca, csak az ügyintézések megkönnyítése végett gondoltuk ha már egyszer illetékmentes.

Az ügyvéd pedig ismerős ismerőse, még személyesen nem beszéltünk vele, de majd fogunk.

Mindegy, lehet hogy rossz helyen érdeklődtem de azért megkaptam a kérdésemre a választ, köszi szépen...

2014. jan. 28. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!