Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a lakásom elajándékoznám a...

Ha a lakásom elajándékoznám a szüleimnek, akkor kell utána fizetni illetéket, vagy bármilyen összeget?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a volt nejem nem nyugszik, és nem szeretném ha bármit is ráterhelne a lakásra, mert ahhoz semmi köze.

2012. jan. 3. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyenesági rokonok között a vagyonszerzési ilelték nulla, szóval elvileg nem kell fizetni semmit.
2012. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy ügyvéd sajna pont az ellenkezőjét mondta, vagyis azt, hogy ha a gyerekeimre hagynám, tehát felfelé egyenes ági leszármazottra, akkor lenne csak null az illeték. De én is így hallottam ahogy Te. Köszi
2012. jan. 3. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Én mindenesetre az ügyvédnek hinnék, mint hogy az "én is így hallottam"-ra hagytakozzak.

Amúgy is, hogy tudna ráterhelni bármit a lakásra, ha semmi köze hozzá? Mire gondolsz?

2012. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez egy igen szövevényes ügy. sajnos a hazugságaival bármit elér, ez tapasztalat. Már ott tartok, hogy a nyilvánossághoz fordulok, mert ez a nő bármire képes, nem hagy élni, nem hagy dolgozni. Egy példa, a gyermekem meghallotta hol dolgozom, az exem felhívta a munkahelyem, és leadta h ilyen meg olyan ember vagyok, és lopok meg csalok, ami persze nem igaz, mert ha igaz lenne nem itt tartanék. Nem rúgtak ki, de éreztem a rossz pillantásokat, és sajnos kívülre kerültem a perifériaára a melóhelyen. De sok ilyen sztori van. szóval ez a nő bármire képes. Főleg ha dobja a 20. pasija is, akkor megint elővesz engem, és basztat.
2012. jan. 3. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs tulajdoni része a lakásban, és a számlák se a nevére jöttek, plusz az esetleges hitelben sem érintett, akkor nem tud mit kezdeni más lakásával, a törvényeket ő sem írhatja át. Emiatt szerintem felesleges átíratni a lakást.
2012. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ügyvéd sem mindenható, a lényeg, hogy mit ír a törvény, ami pedig "simán" egyenesági rokont ír, nem tesz különbséget ilyen és olyan között. De nézd emg mit írnak az adóhatóság honlapján:

[link]

2012. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2012. jan. 3. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!