Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közbiztonságra különösen...

Közbiztonságra különösen veszélyes eszközöket hogy vihetem haza a boltból/adhatom kölcsön jogszerűen?

Figyelt kérdés

Veszek, teszem azt például, egy jó nagy kést. Az otthonomban való birtoklása ugye nem tilos, de nem vihetem ki az utcára. De amikor a boltban megveszem, mert pl. az az utolsó darab a gyűjteménybe, akkor hogyan vihetem haza? Közterületen való birtoklása tilos. A "szokásos módon becsomagolva" (=kés a tokban) az elég? A törvényben van még ilyen, hogy "vagy rejtve", ez azt jelenti, hogyha a hátizsákomban van a nagykés, akkor a rendőr nem problémázhat még ha meg is találja, mert "szállítása rejtve történt"? Ez így jogszerű? Vagy félreértelmezek valamit?


Olyan sok rémhírt hallok, hogy a hagyományőrzőktől is elkoboztak korabeli gyakorló és díszfegyvereket, mert a furgonban volt takaróba csavarva... Én meg még ráadásul gyalog vagyok... Most akkor hogy is van ez?


Segítségeteket köszönöm. :)


2009. dec. 5. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
csak tedd be a táskádba és ne feltűnően mászkálj, hogy a rendőr arra gondoljon, hogy fegyver van nálad.
2009. dec. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lőfegyvernél legyenek nálad a vásárlást igazoló papírok, a fegyver a tokjában legyen töltetlenül, tár kivéve, és a szatyrodban/táskádban. Ha lehet, kerüld el a balhés helyeket, megéri kerülni 1-2 háztömböt.

A kés és egyéb eszköz legyen becsomagolva, a táska aljába téve, persze a számla itt is legyen kéznél.

Ha megtörténik a baj, és átkutatnak, előtte mindenképp jelezd, hogy mi van nálad, és előre mutasd be a papírokat. Innentől a rendőr megértésén múlik.

Velem is előfordul igazoltatás a balhék miatt, és fegyverviselő lévén azért éreztem, hogy ebből baj is lehet. De nem lett, igazoltam, hogy munkahelyről tartok haza, és megmutattam a viselésim. Simán elengedtek. De ha tudom, hogy ott balhé van, kerülök. Neked is érdemes.

2009. dec. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, hogy a Gerdától elkobozzák a "fegyvereket", az természetes. Az politika, nem érdemes ide keverni.
2009. dec. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És ha nincs nálam számla, mert kölcsön kapom/adom vagy ajándék volt/lesz és nem tudok mellé számlált mutatni, (de a táskám aljában van tokban), akkor lehet baj?

Az eddigi válaszokat is köszönöm, de erre még mindenképpen kíváncsi volnék. :)

2009. dec. 5. 13:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi egyszer egy kardot vettünk a főnökünknek ajándékba, volt tokja, és abban száálítottam, semmi gond nem volt, igaz nem is igazoltattak.


Szerintem, ha ilyet viszel magaddal ne nagyon menj olyan helyre, ahol éppen balhé van, mert akkor tuti elveszik, mondhatsz Te akármit.

Viszont, ha tokban van a kés, a táska alján, nem lesz gond igazoltatásnál. Azt a tanácsot azonban a helyedben megfogadnám, hogy igazoltatásnál jelezd előre, hogy mi van nálad, ne úgy találják meg, mert akkor aztán kezdhetsz magyarázkodni és nem biztos, hogy megértő lesz a rendőr.

2009. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez egy idióta magyar törvény.A vasvilla sokkal veszélyesebb és nem kell fegyver tartási engedély hozzá.
2009. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nazguls válasza:

1. A vasvilla is közbiztonságra különösen veszélyes eszköz.

2. A "rejtve" a jogban általában a közforgalomtól elzárt (vagy a te esetedben, kicsiben) másnak hozzáférhetetlen helyet, tárolási módot jelent.

3. Az hogy becsomagolod, és rejtve tárolod önmagában még nem elég. Amennyiben szükséges a KKVE. engedélyed is kellhet, de ami még fontosabb hogy egy ilyen csakis akkor vihetsz közterületen (pl. utcán) ha rendkívül indokolt az hogy ott van. Ilyen például a vásárlás utáni közvetlen szállítás.

Engem is elkaptak egyszer, nálam volt a katate féle katanám, hiába volt tokban, igazoltattak, néztek minden iratot, de akkor is majdnem elkobozták, mert nem igazán tudtam bizonyítani hogy edzésről jövök, és a hazaút pont 4-6 -on megy végig...

4. Ha egy rendőr megtalálja nálad, így-is úgy-is bajba kerülhetsz, már akkor is ha a KKVE-nek csupán forgalmazása illegális. Pl. nekem csak mázlim volt mert egy jófej rendőrrel futottam össze, aki csak kimérten figyelmeztetett, hogy a dobócsillagok nem lehetnek nálam, vagy ha nálam vannak igazolnom kell mindnek az eredetét, és eljárás indul ellenem illegális tevékenység támogatásáért és bűntűrésért...

Szóval mindig nézd át hogy pontosan milyen szabályok vonatkoznak a dologra, de legfőképpen: Olyan ritkán vidd csak ki az utcára azokat a dolgokat, amilyen ritkán csak tudod.

2014. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!