Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihez forduljunk ha az egyik...

Kihez forduljunk ha az egyik tanár fizikailag bántalmazott több diákot az osztályban?

Figyelt kérdés
Üdv! Az a helyzet, hogy az egyik készségtárgyat tanító tanár ma 3 gyereket is bántalmazott fizikailag. Az egyiknek a fülét húzkodta, a másiknak a fejére ütött, a harmadiknak a haját húzta meg. Nem lett belőle semmi komoly, nem látszódik sérülés, tehát orvosi lelet nem lenne, de akkor is megtörtént és mindenki látta az osztályban. Azért tette mert a kiskedvenc diákja összeveszett a már említett három diákkal és ennek hangoskodás lett a vége az órán és ezt a három gyereket így bűntette. Az egyik ezért felemelte a hangját, hogy mit húzkodja az ő fülét (a magyarázat az volt, hogy ha a diák mer hangoskodni az órán, akkor ő is meg meri tenni, hogy így fegyelmez.) A gyerek akinek a fülét húzkodták az kiment az óráról a tanár utasítására. Ezután elkezdte ecsetelni, hogy azért tart itt ez a ..... ország mert ilyen idiótákkal van tele mint mi és a szüleink. (Nem is ismeri a szüleinket, azt se tudja melyik mit dolgozik vagy élnek e egyáltalán.) Majd megfenyegetett, hogy mindenkit megbuktat. Volt olyan, hogy hideg volt a teremben és azt mondta az egyik diáknak, hogy vegye le a kabátját erre a diák nem vette le mert azt mondta ő fázik, erre felküldte az igazgatóhoz. Szóval kihez forduljon az osztály? Pár ember kivételével mindenki tanuskodna. (Azok a pár emberek a kiskedvencek, spiclik.) 9. osztály.

2014. jan. 27. 23:41
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
24%

Viselkedni kéne, nem rinyálni, ti taknyok.


Fizetésemelést a tanárnak!

2014. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
65%

"A kérdező kommentje:

Másodiknak!

1, észre kéne venni, hogy már nem kell oroszul tanulni az iskolában, és nem lehet körmöst osztogatni

2, ez törvényellenes! ezen nincs mit ragozni.

Tudna mesélni édesanyám, hogy milyen túlkapások voltak úgy 30 éve ebben a fegyelmezési rendszerben."


Megkérhetjük édesanyádat, hogy elmesélje nekünk, milyen túlkapások voltak 30 éve ebben a fegyelmezési rendszerben?

Illetve ha az hatástalan volt, /mert gondolom azt feltételezi/akkor milyen alternatívát tudna ajánlani a fegyelmezési rendszerek között?

Mit tartana erre a speciális helyzetre vonatkozóan hatásosnak?


Tanár vagyok, és kíváncsiságból érdekelne a véleménye.

2014. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Andizsuzsi ***** válasza:
67%

Vegitaéssongoku !


Aki pedagógusnak tanult, az tudja. Ha nem, adja vissza a diplomáját, vagy keressen másik állást.


A kérdés lényege az volt, hogy a tanár nem bántalmazhatja a gyereket, nem küldheti ki az óráról és nem buktathatja meg azért, mert rendeltlen. Ez akkor is így van, ha a gyereknek is megvannak a maga kötelezettségei. Egyik nem a másik függvénye.

2014. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
11%

A diáknak nemcsak joga, hanem kötelessége is van!


Remélem hogy a kérdező hasonlóan vehmensen vélekedik a tanárok elleni, keményebb erőszakról is...pl pofon,rúgás.


Ahhoz képest a hajhúzásod lóF@-sz. Tehát inkább po-fád alapállás, tanulj meg viselkedni.


Te ilyen kis fontoskodó mit ugrálsz lehetsz

2014. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
46%

Annyit tehettek, hogy összefogtok és az igazgatóhoz fordultok egy petícióval az ügyben. Amennyiben nem történik változás, akkor az érintett gyerekek szülőkkel és az osztályfőnök támogatásával lehet újra felkeresni az igazgatót. Amennyiben akkor sem történik semmi. Érdemes a hatóságokhoz fordulni.


DE EHHEZ AZÉRT ÁLLANDÓSÁG KELL, MERT AMENNYIBEN EGYSZER TÖRTÉNT "CSAK" ILYEN ESET AKKOR NEM FOG VELE FOGLALKOZNI SENKISEM!

2014. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
79%

Nektek meg mi bajotok van?

Egyiknek sem szabad.

A diák sem bántalmazhat tanárt (kiskorúak börtönéről nem halottatok még?)

És egy tanárnak sincs joga egyetlen ujjal sem hozzáérni a gyerekhez. Ennyi.

2014. márc. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
74%

Ezt a kérdést messzebbről kell megválaszolni. Nem rég végeztem az iskolával. Nekem igen csak kettős véleményem van.


Igen! Kellene fegyelmezési eszköz a tanárnak. De a tiszteletet nem az erőszak használatával kell, hogy kikényszerítse a tanár, hanem azzal, hogy mennyire érthetően tanítja a tantárgyát és alkalmaz-e kettős mércét a diákok között vagy sem.


Sajnos saját tapasztalatom volt, hogy pl. az egyik dolgozatomban szinte teljesen ugyanazt írtam mint az egyik jó pár sorral mögöttem ülő osztálytársam, ő 4-es és 2-est kaptam. Amikor minden tisztelet mellett megpróbáltam megkérdezni a tanárt ennek okairól kis híján felpofozott és még szaktanárit is akart adni. (Hozzá tenném. hogy olyan tanárról van szó aki dolgozatírásnál a padok között sétál és mindent észre vesz sőt a leghalkabb súgást is meghallja. Tehát mindenféle puska nála kilőve!!)


Ha az ilyen tanárnak még engedné a törvény, hogy testi fenyítést vagy ütést alkalmazzon akkor lehet elképzelésünk, hogy mi lenne azokkal a diákokkal aki bármit merne tőle kérdezni.


Persze azt is elfogadom, hogy a diákok többsége megérdemelné, hogy nagyobb fegyelmezési hatáskört kapjon a tanár. De valószínűsíthető, hogy a tanár nem csak azzal szemben lépne fel az új "jogosítványaival" akivel szemben jogos lenne hanem avval szemben is akivel szemben nem.

2014. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
61%
Már nem azért de ha a tanárnak lehetne joga testi fenyítésre akkor már a diákoknak is legyen!!
2014. szept. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
36%
Uramisten. Ja, ennyi erővel a gyerek is adhasson szobafogságot a szülőknek, nem?
2014. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:

En azert megemlitenem az igazgatónak... Anno volt egy tanar aki eleinte csak kiküldött órákról (ha olyan napom volt es miden szaron nevettem :D) Aztán "Arizona szobaba" aztán igazgató, a nevetés miatt, es egyszer azt írta gepen es ki volt vetítve a táblára na mind1 azt írta a sárga folyó helyett hogy sárga golyo, es én Elkezdtem halkan nevetni, meg a tobbiek mosolyogtak, es kérdezte mi annyira vicces, én meg mondtam, hogy: Elnezest, tanárnő de, nezzen a táblára. Elirt valamit.

Es Elkezdtem nevetni, o pedig odajött, es a kezemmel rangatva vitt le az igazgatóhoz ugy hogy belilult, akkor csak vörös lett ahol szorított, es az igazgató ot cseszte le, utana elmondtam mi tortent, es csak mosolygott, aztán visszaküldött órára xD

2019. ápr. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!