Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy tanár bizonyíthatóan...

Ha egy tanár bizonyíthatóan meghamisítja egy zárthelyi eredményét, akkor követ el valamilyen bűncselekményt, szabálysértést?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit? Illetve a tanulmányi szabályzatban szereplő passzus, miszerint tanulmányi eredménnyel kapcsolatban jogorvoslatnak helye nincs, erre is vonatkozik?
2013. dec. 22. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy okirathamisítás, illetve ennek egy fajtája. Ha ez egyszeri eset, akkor én a helyedben elásnám a dolgot, mert nagyon veszélyes egy egyetemi v főiskolai oktatót megrágalmazni.
2013. dec. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Konkrétan arról van szó, hogy elkavarta a dolgozatomat, és úgy tesz, mintha nem is írtam volna. Viszont az ellenkezőjét bármikor lehetne a biztonsági kamera felvételével igazolni. Ez így nem lehet rágalmazás. Komoly eredmény múlik rajta, nem lehet annyiban hagyni.
2013. dec. 22. 21:30
 3/15 anonim ***** válasza:
Erösen kérdéses, hogy egyáltalán van-e felvétel, mert nem szokták hetekig-hónapokig örizgetni azokat.
2013. dec. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hogy hogy "elkavarta"?

Nem tudod még egyszer megírni?

2013. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Most egyest akar neked adni?
2013. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez nehéz ügy.

Én megbeszélném a tanárral, hogy te megírtad és ha véletlen elveszett, akkor adjon lehetőséget, hogy újra megírhasd.


Ez a biztonsági kamerás dolog szerintem nagyon bizonytalan, többet veszíthetsz, mint nyerhetsz. Azt kellene bizonyítanod, hogy te beadtad a dolgozatot, a jelenlét még nem jelent semmit. Én nem indítanák eljárást a tanár ellen.

2013. dec. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Megírtam, leadtam, mint mindenki más. Az eredménylistán az enyém már nem szerepel. Megkeresésre nem válaszol, az egyest már beírta, mivel "nem írtam meg". Így buktam a tárgyat, egyébként nem buktam volna, mert tudtam az anyagot, jó ZH-t írtam.


Ha a biztonsági kamera nem opció, volt még ott sok ember, aki látott. Vannak tanúk, meg minden.


Természetesen lehetséges, hogy a dolog "megoldódik", de a kérdést azért írtam ki, hogy felkészülhessek a legrosszabbra, lévén, hogy jogban, törvényekben abszolút nem vagyok otthon. Tehát most konkrétan ez érdekelne, hogy ha mindenhol falakba ütközöm, akkor mit tehetek.

2013. dec. 22. 21:49
 8/15 anonim ***** válasza:

Én kűzdenék

A tanárnak oltári ciki, ha ez igaz

Hogy lehet elveszíteni valakinek a hivatalos dolgozatát

Ha máshogy nem megy, írj a Tanulmányi Osztálynak v.

a Dékáni Hivatalnak-

2013. dec. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem legalább 3 tanút kellene találnod, akik kiállnak melletted és igazolják, hogy te megfelelően leadtad a dolgozatot.

Nem hiszem, hogy ezt annyira figyelték a többiek és ha látták is, hogy leadod, vállalják az eljárást, aminek valószínű január végére, februárra lenne csak eredménye.


Én személyesen a tanárral beszélném meg a problémát és ha nem hajlandó együttműködni, akkor beletörődnék és hagynám :(

2013. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért ez hihetetlen

Ő kavarja el és még utána egyest akar adni

Az eszem megáll- Én mindenképp írnék a Dékáninak,

hogy mi volt, mert nyilván egy oktatónak inkább hinnének

2013. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!