Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha adósságot...

Mit lehet tenni, ha adósságot örököltem? (bőv, Lent)

Figyelt kérdés

Szüleim régen hitelt vettek fel, (apukám nevén volt), sajnos más fél éve tüdőrákban meghalt, nem tudom pontosan anyám mit intézkedett a hátam mögött, de 2 napja jött egy levél, amelyben az állt, hogy én örököltem az adósságot, és 1 millió forintig azonnal terhelhető vagyok, nem sokára bíróságra kell majd mennem, nem értem, hogy miért nem anyám örökölte az adósságot?

miért engem terhelnek az adóssággal 3 gyerekem van, és 2 közülük egyetemre szeretett volna menni, idén, de így hogy? ennyit képtelenség lenne bírni..Már magában az adósság is elég, főleg hogy a felvett hitelből én 1 FT-t nem kaptam, soha semmit nem kaptam a szüleimtől..Miért, én öröklöm az adósságot? Mit tehetnék? segítség

(a hitel zálogára nem a mi házunk volt fenntartva)


2014. jan. 31. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Csak adósságot nem lehet örökölni!

Ha házat is örököltél, akkor az adósságot is örökölted. Le kellett volna mondani az örökségről, akkor az adósságot sem örökölted volna.

2014. jan. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Ez nem igaz 1. , lehet csak adósságot örökölni abban az esetben, ha nincs senki más akire terhelhetné a bank az adósságot.


A bank nem fog több milliót csak úgy elengedni, mert eltávozott az adós. Őket a pénz érdekli, azt se érdekli őket, ha a temetésre nem futja.

Ha máson nem tudják behajtani, behatják a gyereken (ha nagykorú, ha kiskorú akkor általában szoktak haladékot adni addig ameddig leérettségizik (bár ne kérdezd, hogy fizet vissza több milliót egy friss érettségis fiatal a + kamatokkal együtt is ráadásul).


Annyit kéne minél hamarabb tenni, hogy bemész a bankba és megpróbálsz egy megoldást találni erre a problémára.

Ha anyukádat is megtudnád győzni, hogy mondjuk fizesse legalább a felét, az is jó.


Állami egyetem pedig nem jöhet szóba? Ha nem, akkor halasszanak egy évet, legalább megtanulják, hogy az élet nehéz.

2014. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Második, én ilyenről még nem hallottam. Nem lehet önmagában adósságot örökölni, kivéve ha kezességet vállaltál, de az sem adósság öröklés.


Csak akkor örökölhettél adósságot, ha elfogadtad azt amit apád rád hagyott (pénz, kocsi, ingatlan, stb.). Ha te nem örököltél tőle semmit, akkor adósságot sem lehetett volna, konzultálj egy ügyvéddel. Inkább költs ügyvédre pár tízezret, minthogy tök fölöslegesen kifizess egy millát.

2014. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

# 2/3


Baromságot írsz, nem tudom egyáltalán minek szólsz hozzá ha fogalmad sincs róla. Adósságot nem lehet örökölni, nem véletlen, hogy bizonyos kor felett nem ad a bank hitelt. Le kell mondani az örökséget, így megszabadulsz a hiteltől, meg persze ha van a pozitív örökségtől is.

Keres egy ügyvédet,minden önkormányzaton van ingyenes jogi segítség.

2014. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tetro ***** válasza:
100%
Csak adósságot nem lehet örökölni.
2014. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2: "A bank nem fog több milliót csak úgy elengedni, mert eltávozott az adós."


Ilyen nincs, ha a kérdező nem volt kezes, akkor köze sincs ahhoz, hogy más családtagja milyen hitelt vett fel. Csak adósságot nem lehet örökölni.

Ha pl. örökölsz 100 Ft-os házat, de van 80 hitel rajta, akkor megkapsz 20-at. Ha a 100 Ft-os ház mellett van 120 Ft hitel, akkor az egészről úgy ahogy van, le lehet mondani és akkor 0-án leszel a legrosszabb esetben is.

2014. febr. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A Ptk. ezt elég egyértelműen szabályozza. Az örökösök az örökölt adósság értékéig felelnek az elhunyt adósságaiért. Tehát elviekben a legrosszabb esetben nullán maradsz. Gyakorlatilag, ha az adósság akárcsak megközelíti a hagyaték értékét, érdemes visszautasítani az örökséget.
2014. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Agent Cooper ***** válasza:

Megvolt már a hagyatéki eljárás? Abban részt vett a bank, mint hagyatéki hitelező?

Csak néhány kérdés, ami lényegesen befolyásolja az ügy lehetséges kimenetelét...

2014. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!