Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha adósságot...

Mit lehet tenni, ha adósságot örököltem? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szüleim régen hitelt vettek fel, (apukám nevén volt), sajnos más fél éve tüdőrákban meghalt, nem tudom pontosan anyám mit intézkezdett a hátam mögött, de 2 napja jött egy levél, amelyben az állt, hogy én örököltem az adósságot, és 1millió forintig azonnal terhelhető vagyok, nem sokára bíróságra kell majd mennem, nem értem, hogy miért nem anyám örökölte az adósságot?

miért engem terhelnek az adóssággal 3 gyerekem van, és 2 közülök egyetemre szeretett volna menni, idén, de így hogy? ennyit képtelenség lenne bírni..Már magában az adósság is elég, főleg hogy a felvett hitelből én 1 FT-t nem kaptam, soha semmit nem kaptam a szüleimtől..Miért, én öröklöm az adósságot? Mit tehetnék? segítség



2014. jan. 31. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi gond, nyugodtan visszautasíthatod.
2014. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Itt ilyet sehol nem írtak, hogy visszautasíthatom..
2014. jan. 31. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt így én sem értem.

Örökléshez kell egy hagyatéki eljárás, amit a közjegyző hivatalból folytat le.

Ezen eljárás során közlésre kerül, hogy mit örököltél, ebben benne lehet az adósság is.

Rossz esetben az adósság meghaladja az örökség értékét, ebben az esetben lehetősélged van kompletten az örökséget visszautasítani. Azaz nem fizetsz, nem kapsz semmit.

Kitől jött a levél és mire hivatkoznak? Honnan tudják, hogy Te örököltél? Nem abban a házban laksz-e, amire a hitelt felvették, vagy amit biztosítékként jegyeztek be?

Kevés az információ!

2014. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!