Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretném a nevemet Dánielről...

Szeretném a nevemet Dánielről Dominik ra változtatni. Azonban egyszer már a vezeték nevemet megváltoztattam. Lehet még egyszer?

Figyelt kérdés

apám nevét, mivel gyűlölöm a tagot, ledobtam 18 évesen. viszont a keresztnevem maradt Dániel, ami viszont megtudtam hogy apám akarata volt, mert anyukám Dominik nak akart nevezni, de apám nem hagyta és megfenyegette. szeretném ezt a nevet is eltüntetni. megtehetem még?


23f


2014. febr. 2. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
simán
2014. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sőt! Akár még lehetsz Kolompár Pléjsztésön is!
2014. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Annyiszor változtathatod meg ahányszor jónak látod, ha nincs semmi jogi akadály.
2014. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor én Kolompár Pléjsztésünre változtatom a nevem!
2014. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lenne jobb a Kolompár Nintendó?
2014. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ConnectCare ***** válasza:
Azért erre én aludnék egy párat! Egyrészt biztosan nem jó, hogy fateroddal ennyire rossz a viszony és talán érdemes lenne javítani, ha lehet. De ez most nem lényeg. Az viszont igen, hogy a keresztneved azért jelentōs részét adja az identitásodnak! Dánielnek ismer mindenki, így kaptál minden sulis papírt stb.. Tudnál gondoltam nélkül holnaptól Dominik lenni?
2014. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ConnectCare ***** válasza:
* gond (T9)
2014. febr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Azért erre én aludnék egy párat! Egyrészt biztosan nem jó, hogy fateroddal ennyire rossz a viszony és talán érdemes lenne javítani, ha lehet. De ez most nem lényeg. Az viszont igen, hogy a keresztneved azért jelentōs részét adja az identitásodnak! Dánielnek ismer mindenki, így kaptál minden sulis papírt stb.. Tudnál gondoltam nélkül holnaptól Dominik lenni?"


Lehet, hogy hülye vagyok, de nekem a leírásból az jött le, hogy tudna...


Amúgy miért kéne egy idiótával jó kapcsolatban lennie, csak azért, mert az apja? Sosem értettem ezt a mentalitást, hogy a szülőkkel mindenáron jóban kell lenni, még ha meg is erőszakolnak, meg ilyesmi.

2014. febr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
(Tudom, hogy nem erre vagy kíváncsi Kérdező,de szerintem a Dániel sokkal szebb név.)
2014. febr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire útálod a fatert írj egy lemondó nyilatkozatot hogy az örökségre nem tartasz igényt. Így nem csak a nevétől hanem mindentől megmenekülsz vele kapcsolatban. Így tisztességes. De gondolom ha eljön az idő tartani fogod a markodat mi?
2014. febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!