Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok nagyobb...

Mire számíthatok nagyobb értékű lopás ügyében?

Figyelt kérdés

Először szeretném leszögezni, hogy nem kérek "troll" válaszokat, az nem segítség... Tudom, nem kellett volna lopni, de ne menjünk bele a miértjébe.

A helyzet: 21 éves vagyok, büntetlen előéletű. A lopás összege az értékbecslő szerint 690000 HUF. Nem előre kitervelt dologról van szó, teljesen spontán történt. A nyomozó szerint: Saját felelősségükre engedtek be.

Nem vagyok alul iskolázott.

Mire számíthatok büntetés terén?



2014. febr. 7. 10:37
 1/7 ConnectCare ***** válasza:
Max 3 év üldögélésre.
2014. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen. Ezt tudom.

Amit kifelejtettem: vallomást tettem az első kihallgatason.Akkor még csak tanú voltam. Több helyen írták, hogy az x hónap kozmunkatol egeszen a 3 év letoltendoig terjedhet. Ezért érdekelne, hogy az én esetemben mi valószínű? Mert ugye a büntetés specifikus az elkovetőhöz mèrten.

2014. febr. 7. 12:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Leginkább pénzbüntetésre.
2014. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Pénzbünti.


Vagyonelkobzás a megállapított értékre (690.000 FT) Ezt bírósági végrehjtó kéri majd számon tőled. Kimegy hozzád, és vagy fizetsz, vagy nem. Ha nem akkor viszi amit ér és nem tehetsz ellene semmit, vagy elkezdik a munkabéred 33%-át letiltani amíg el nem fogy az összeg. Ezen kívül, ha első eset, akkor valszeg megúszod 3 év próbára bocsátással, vagy felfüggesztett börtönnel.

2014. febr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Jeleneleg a nevemen semmi nincs, munkaviszonyom van. Az számít-e, hogy közben már elkezdtem törleszteni. Illetve, lehetséges lenne-e az, hogy peren kívül egyezzünk meg a felperessel?
2014. febr. 24. 15:19
 6/7 anonim válasza:
ezt nem tudom. ha hajlandó rá a felperes, akkor van rá esély hogy megegyezzetek. azonban én a helyedbe soha többé ilyen hülyeséget nem csinálnék. rendőrségen lettél rabosítva? (fotó, ujj és tenyérlenyomat?)
2014. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen. Rabosítva lettem.

Előtte sem tettem ilyet, ez után sem fogok. Mondhatni bele rángattak... De ebbe nem mennék bele. Bűnös vagyok, tudom, de próbálok a legkevésbé kellemetlen megoldásra lelni.

Köszönöm a segítséget.

2014. febr. 25. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!