Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 15 évesen nem mehetek el egy...

15 évesen nem mehetek el egy korhatár nélküli koncertre ami 00:00-kor kezdődik, mert már nem tartózkodhatok kint Felügyelet nélkül ebbe az időben?

Figyelt kérdés
A rendőrség jöhet, és hazavisz? Erre mennyi az esély? Nem nagy város, de eléggé népszerű együttes, akiknek a 12-17 éves korosztály első sorba a rajongója. Akkor most nem mehetek? (szülői engedéllyel se?) köszönöm a válaszokat:)
2014. febr. 10. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Miért ne tartózkodhatnál kinn? Ezt a törvényt, ha jól tudom, végül is nem fogadták el.
2014. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én csak Hallottam erről a törvényről, nem tudom biztosra hogy van-e. De a Szüleim ezzel védekeznek hogy ne menjek. Ez lenne az első koncertem, kitűnő tanuló vagyok, semmi probléma nincs velem. Ugyhogy most ez ellen próbálok védekezni, érveket kitalálni. :(
2014. febr. 10. 19:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd azt, hogy nincs ilyen törvény. Remélem, valaki más is megerősíti. :D
2014. febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aaa én is nagyon remélem. Egyátalán nem akarnak elengedni.
2014. febr. 10. 20:14
 5/10 kovpet ***** válasza:

Nincs ilyen törvény.


"Szüleim ezzel védekeznek"


Nekik nem kell "védekezniük", kiskorú vagy, azt kell tenned, amit mondanak. Féltenek. Győzd meg őket, hogy nem kell, mert megbízható és óvatos vagy.

2014. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen törvény.


De napszaktól függetlenül, ha nem vagy hajlandó hazamenni a rendőrségnek kell hazavinnie. Ezért el is állíthatnak.


Konkrét időpont nincs meghatározva, de ha este az utcán csellengsz főleg engedély nélkül a családsegítő igencsak rákattanna a szüleidre.

2014. febr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Előző: tényleg igazad van, azt kell csinálnom amit mondanak. Rosszul irtam. Próbálom,meggyőzni őket, de semmi esély rá. Szerintem kb. Csak akkor fogok elmenni este valahova, hogyha egyetemre/foiskolara megyek, es elköltözök itthonról. :) Csak olyan igazságtalannak érzem hogy akiknek pont nem kéne, mert isznak, cigiznek, drogoznak stb. (osztálytársaim) őket egy szo nélkül elengedik, de engem aki vilag életemben egy szorgalmas megbízható jo tanuló lany vagyok, a világon sehova se engednek el, csak kb. 7 óráig. Mondjuk sokszor nem is akarnék tovább, kb, 1 evbe 1x. De nem lehet. Ez van. :/

Bocsánat hogy ezt igy leirtam, de muszály valahol kiirnom magamból. Nagyon mérges vagyok, dehat nem tudok mit csinálni. Nem vagyok egy lázadó tipus.:D

2014. febr. 10. 21:35
 8/10 kovpet ***** válasza:

"akiknek pont nem kéne, mert isznak, cigiznek, drogoznak stb. (osztálytársaim) őket egy szo nélkül elengedik"


Vagy pont fordítva? Kevesebbet foglalkoznak velük, így hajlamosabbak elkallódni?

2014. febr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam. Valószínüleg ez miatt is lettek ok ilyenek. Nekem meg lehetosegem sem volt soha ilyeneket kipróbálni (ivas, cigi stb.). Egyátalán nem is szeretnek mondjuk. De akkor is igazságtalannak érzem hogy nekem ugy kell élnem mint egy apa a (kis tulzassal. :D)
2014. febr. 10. 21:51
 10/10 A kérdező kommentje:
Apáca* :)
2014. febr. 10. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!