Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 16 évesen kint vagyok...

Ha 16 évesen kint vagyok éjjel az utcán, de nem csinálok semmi törvénytelent, tényleg bevihetnek? (lent)

Figyelt kérdés
Mert múltkor éjjel 2 körül kint voltam,egy rendőr elkérte a személyimet,és azt kérdezte hogy a szüleim tudják hogy kint vagyok? Mondtam hogy igen.Azt mondta hogy ezért bevihetne,de most nem fog,de legközelebb ne legyen ilyen.A másik kérdésem az lenne hogy ha egy kocsmában ellenőrzés van de pont nem iszok semmit,csak ott vagyok akkor is megbüntethetik a tulajdonost?

2014. febr. 11. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Ha a szüleid szólnak nekik akkor igen. Szülői engedély nélkül sehol nem lehetsz még nappal sem.
2014. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10:22: azért ekkora butaságot ne írjál már...
2014. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
16 évesen még nem kéne kocsmákba mászkálni és éjjel az utcákat járni. Bocs, de ez a véleményem.
2014. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Vannak szabályok. Ezeket érdemes betartani, a saját érdekedben. A szabályt nem arra a száz esetre hozzák, amikor nem történik semmi, hanem arra az egyre, amikor történne. Hogy ez az egy se történjen.

Nem természetes, hogy éjjel kettőkor 16 évesek az utcán csatangolnak, de előfordulhat. Bevisznek, ha nem tudod igazolni, hogy okkal vagy ott. Ugyanez a helyzet a kocsmára. Csak nehéz elképzelni, hogy az igazolható valahogy.

2014. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1.A szüleim megengedték,szóval nem igazán ez volt a kérdés.

Utolsó,hogy érted hogy igazolni kell hogy okkal vagyok pl az utcán?

2014. febr. 11. 12:39
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Sok szerencsétlen nem érti hogy ez az ő biztonságuk érdekében van. Szerinted tök normális hogy pl. 23:00 kor tök egyedül áll egy gyerek !!! a sötétben ? Igenis menjen oda a rendőr és ha kell SEGÍTSEN, mert SEGÍT nem BAZTAT.
2014. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem egyedül voltam,a bátyámmal,és egy szóval sem írtam hogy bármit basztatásnak vennék,az érdekel hogy tényleg bevihet-e azért mert éjszaka kint vagyok.
2014. febr. 11. 14:05
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Természetesen be.
2014. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16 évesen még gyerek? Hm...
2014. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, 18 éves korodtól vagy felnőtt állampolgár. Elég szégyen hogy ezt tőlem kell megtanulnod.
2014. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!