Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új BTK. értelmében ha...

Az új BTK. értelmében ha éjjel betörnek a lakásomba akár meg is ölhetem az illetőt?

Figyelt kérdés
Ha netalántán éjjel rajtakapok egy 10-12 éves barna bőrű egyént hogy éppen keresi az értékeket a lakásomban ,nem kell gondolkodnom akár el is vághatom a torkát vagy agyonverhetem ?? Kiskorú személyekre hogyan terjed ki ez a törvény??
2013. júl. 19. 05:33
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Természetesen meg.
2013. júl. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem egészen.


Amúgy ha már ilyen kemény vagy akkor feltennék egy kérdést. Hohyan állnál neki egy emberölésnek? Csak fognád a kés és szúrnál? Képes lennél egyáltalán rá vagy az anonimitás hozza ki az emberből a dolgot? Úgy képzeled el, hogy rajtakapod és ő ott fog állni előtted szépen, fegyelmezetten és megvárja amíg megölöd?

2013. júl. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyan kitétel,hogy éjjel vagy nappalközt különbséget kell tenni nincs.
2013. júl. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, mert mi meg vadászok vagyunk a családban (apa, 4 felnőtt fiútestvér) és mindenkinek vannak fegyverei, többféle, illetve a bátyám rendőr. De nem vagyok benne biztos, hogyha hallom, hogy betörtek és már matatnak, akkor nem ítélnek-e el, amiért csendben közelebb osonok és szétloccsantom az agyát. Szóval inkább mellőzném, mert tuti mégis engem vinnének el.
2013. júl. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom citálnom kell a törvényhelyet, mert nagy itt a zűrzavar...



2012. évi C. törvény

a Büntető Törvénykönyvről


A jogos védelem


21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet.


22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.


(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha


a) azt személy ellen


aa) éjjel,


ab) fegyveresen,


ac) felfegyverkezve vagy


ad) csoportosan


követik el,


b) az a lakásba


ba) éjjel,


bb) fegyveresen,


bc) felfegyverkezve vagy


bd) csoportosan


történő jogtalan behatolás, vagy


c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.

2013. júl. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

hoppá a lényeg, a folytatás lemaradt;


(3) Nem büntethetõ, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségbõl vagy menthetõ felindulásból lépi túl.

(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elõl

2013. júl. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A védelem szempontjából,nincs éjszaka és nappali különbség. A támadást viszont, minősítetté teszi,na az nem mindegy.
2013. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!