Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Harmadik félnek ki lehet adni...

Harmadik félnek ki lehet adni az adatokat?

Figyelt kérdés

Több ismerősömet réges-régen megbüntették a BKV-n, szokásos nem fizettek, és jött a Szabó Gergely ügyvédi irodátol a felszólítások, hogy fizessenek.


E miatt érdelődnék, hogy ha engem a BKV-n megbüntetnek, akkor Ő (mmint a BKV) az én adataimat kiadhatja a 3. félnek (jelen esetben a Szabó Gergely ügyvédi irodának)? Jogosan adják át? Mert éna BKV-val kötök "egyezséget" a büntetésről, de abba nem egyezek bele, hogy az adataimat tovább adják bármilyen egyéb cégnek.


Erre van valami szabály? Jog-szabály?


Köszönöm a válaszokat.


(És olyan üzenetet nem kérnék, hogy megbüntették, fizessen, mocsok stb... most nem erről van szó.)



2014. febr. 11. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes a kérdésed és jogos.

Pereljen az, akit kár ért, neki tartozol.


Itt egy 2013-as cikk a témában: [link]

2014. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem gondoltad komolyan, hogy itt pontos választ kapsz a felvetett kérdéseidre?


...lehetőségek, hogy hivatalos választ kapj:

[link]


[link]

[link]


vagy: a Magyar Köztársaság adatvédelmi biztosa Dr. Jóri András.


Címe: Budapest V. kerület Nádor u. 22.,

Postacíme: 1387 Budapest, Pf. 40.

telefonszám: 06-1 4757 237,

e-mail címe: adatved@obh.hu

2014. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Na hat ez egy erdekes dolog.2008-ban kerültem fel pestre, 2010-ig kb 6szor megbüntettek, amit persze nem feizettem be. A bkv-tol a 2 ev alatt egyetlen egy felszolito levelet sem kaptam.Viszont 2010 szeptembere körül kaptam egy üzenetet IWIW-en!!!!!(WTF), egy behajto kinezetü bünözötöl, aki tudta az összes adatomat cimmel együtt. Azt irta a kedves, hogy jo lenne, ha befizetnem azt a 6 büntetest kamatokkal együtt, mert nagyon ra fogok b..ni.

Na ö honnan a banatbol tudta az adataimat es azt, hogy hanyszor büntettek meg a Bkv-n??? Azert irtam vissza neki egy szep hosszadalmas levelet, azota nem hallottam rola.

De megis felhaborito, hogy valaki kiadta neki az összes adatomat.

2014. febr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jelen esetben az adataid kiadása jogszerű. Elmondom miért.


A BKV/BKK Zrt.-vel kötöttél egy szerződést, amelynek az egyik pontjában vállaltad, hogy szerződésszegés esetén pótdíjat fizetsz. Ez meg is valósult, ami miatt az adataidat meg is adtad. A BKV azonban önmaga nem rendelkezik apparátussal arra, hogy behajtsa ezeket, így megbíz egy ügyvédi irodát ezzel. Az ügyvédnek a szükséges adatokat átadhatja (ugyanúgy, ahogy mondjuk te is megadod az ellenfeled adatait egy perben a téged képviselő ügyvédnek)


Van egy másik lehetőség is. Bárki, akinek erre alkalmas követlése van, azt eladhatja másnak, egy összegért, így a követelés vevője lesz az, aki azt behajthatja. Ezt faktorálásnak hívjuk. Ilyenkor a követelés eladójának, kötelessége minden olyan adatot kiadni, amely a követelés behajtásához szükséges.


Remélem, tudtam segíteni, ha kérdésed van, akkor arra is szívesen válaszolok.

2014. febr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod így már tisztább a dolog egy kicsit.


De akadtak kérdéseim:

-Csak így eladhatják az én adataimat? Magyarán pénzé tehetők? Van erre valami jogszabály, vagy bármi ahol ez levan írva?


A másik kérdésem: Hogy ezek a levelek olyanok voltak, hogy "csak úgy" belettek dobva a postalásába, volt benne egy csekk X összegről és, hogy a BKV/BKK megbízása, és az állt benne, hogy "Az átvételtől számított 8 napon belül", nos kérdem én, hogy ga csak úgy bedobják a postalásába, honnan tudják, hogy átvettem? Mert én 2éve ismerősömnek feladtam egy levelet és még mindig nem érkezett meg neki. A másik, meg nincs benne részletezve, hogy miért annyi az a csekk, miből tevődik össze, semmi ilyen, csak szimplán a csekk. Ez normális? Helyes?


Köszönöm.

2014. febr. 13. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!