Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Már sok hatósághoz fordultam....

Már sok hatósághoz fordultam. De segítséget sehonnan sem kaptam. Tömören: A lidliről lenne szó. Ilyen ügyben tudtok olyan szervezetet aki foglalkozna az üggyel?

Figyelt kérdés

Magyarországon 70 ezret fizet egy dolgozónak, Svájcban 1 milliót. Itthon ugyan az a termék 3ezer Ft kint 2400Ft. Szerintem ez rasszizmus meg szélsőséges mivel elég nagy az eltérés. Ilyen ügyben tudtok olyan szervezetet aki foglalkozna az üggyel?


lidl.hu lidl.ch

tessék össze hasonlítani az árakat egy frank 240Ft

Erről lenne szó: [link]

[link]



2014. febr. 12. 18:26
1 2
 1/17 EagleHUN ***** válasza:
82%

Európai bíróság? Nemzetközi jogvédő szervezetek? Bár szerintem sokra nem fogsz menni ezekkel sem. A munkaszerződést aláírtad, tehát elfogadtad hogy ennyit adnak, mit akarsz megtámadni. Bonts szerződést (fölmondással), és utána menj be a főnöködhöz hogy kössetek újat 1 millára. Tudom ez most cinikusan hangzik, de sajnos ilyen sz*r helyzetben van az ország hogy a multik mindezt megtehetik. Szakszervezetekre lenne szükség de nagyon, mint nyugaton. A Franciáknál ha a dolgozóknak nem tetszik a főnökök viselkedése "széttépik" az illetőt. Nyugaton így harcolták ki a munkavállalók előjogait, magas fizetését, kb 40 év alatt! Nálunk még a szocban sem működött rendesen, utána meg teljesen szétverték az ilyen rendszereket, 1-2 kivétel maradt pl MÁV, meg Egészségügy, Tanárok...És senki nem mer belevágni szakszervezet alapításába, vezetésébe, mert rásütötték hogy ez valami komcsi vívmány. (Pedig nem)

Szóval ha jobb világot akarsz akkor megalapítod a Lidl Magyarországi szakszervezetét és óvatosan beléptetsz annyi embert amennyit csak tudsz. (Még mielőtt a főnökök megneszelik, megszavaztatod magad a vezetőjüknek, így téged már nem tudnak kirúgni sem. XD)

2014. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Oké, de a tény kedvéért tedd mellé egy magyarországi 2 szobás lakás bérleti díját és egy svájciét is. Egy-két termék valóban olcsóbb Nyugaton a kereslet-kínálat miatt, de a többségi szolgáltatások jóval drágábbak, így ez is rasszizmus az elméleted szerint.
2014. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Ez most komoly?


Menj ki Svájcba, helyezkedj el az ottani Lidlinél, és te is annyit fogsz kapni.


Fel nem fogatom, mit nem értesz ezen?

Ott annyi egy minimálbér, itt meg ennyi.

Itt 10millió egy lakás, ott meg 200millió.

2014. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Örülök a negatív kritikának is. De itt 1 cégről van szó! Ugyan az a termék kint olcsóbb és a kevesebb profitból kitudják fizetni a havi 1 milliót. Ugyan azért a munkáért. Most akkor van aki úgy gondolja Magyarországon egy magyar nem dolgozik olyan jól mint egy svájci azért nem jár meg neki az a pénz ? Csak 7%!

Dieter Schwarz elnök és vezérigazgató

Gunter Schwarz vezérigazgató

Ez a két zsidó vezeti a céget. Van egy olyan érzésem, hogy a zsidók gyűlölik a magyarokat. Nem elég, hogy lehúznak a holokauszt kárpótlással. Még így dolgoztatják a magyarokat ezért a semmi pénzért. Mint ha csak valami haláltábor lenne az ország.

2014. febr. 12. 22:09
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

"Még így dolgoztatják a magyarokat ezért a semmi pénzért. "


Kötelezett téged bárki is, hogy a Lidlinél dolgozz? Mehetsz magyar vállalkozóhoz is kisközértbe. Azok is arról híresek, hogy túlfizetik a dolgozót.


Elhiszem, hogy a Jobbik amúgy sem túl szívderítő programjának eme legdebilebb eleme megragadta a figyelmedet, meg ugye a napi betevő zsidózás is megvolt. De egy cég (kicsi vagy nagy, magyar vagy külföldi) az pontosan annyit fog neked fizetni, amennyiért te vagy a száz szintén a helyedre pályázó hajlandó elvállalni a munkát. Ennyi.

2014. febr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy termék ára pedig aligha alkalmas a kinti és itthoni bolt árbevételének összehasonlítására. Az árbevétel ugye az egyedi termék ára szorozva az eladott mennyiséggel. Nem tudom Svájcban mi a módi, de itthon az ilyen akciós cuccokból három darab jut egy boltra, ami az akció nyitónapján el is fogy, mert a dolgozók egyből le is nyúlják.

A Lidl egy élelmiszerlánc, tehát talán jobb lenne a tej és kenyér árát alapul venni, esetleg megnézni egy átlagos svájci mennyit költ élelmiszerre. Az talán jobb összehasonlítási alap lenne, mint az akciós neglizsé.

2014. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy termék áránál van az eltérés, ami nem is olyan nagy. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy nálunk a legmagasabb az általános ÁFA, 27%, nomeg mások az adózási szabályok, szállítási költségek stb. Mindent össze kell vetni a pontos képhez.


Rasszizmus az, amikor valakit az etnikai származása miatt kezelnek hátrányosan.

2014. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"Rasszizmus az, amikor valakit az etnikai származása miatt kezelnek hátrányosan."


Nahát én pont ezt mondtam. Mi az ha nem rasszizmus ha valakinek ugyan azért 70 ezret adok másnak meg 1 milliót.

Itt valaki azért kap 70 ezret mert magyar, más meg azért 1 milliót mert svájci.


Amúgy meg nem dolgozok a lidlibe nem is tervezek ott dolgozni. Meg nem is vagyok Jobbikos nem is érdekel a politika. Az meg, hogy zsidók vezetik a Lidlit tény. Ha ők vezetik akkor nem írhatom azt, hogy norvégék.


Ez a faji megkülönböztetés előbb utóbb mindenkire vissza fog ütni az országban. Mivel a kisvállalkozó minek fizessen 150 ezret ha a Lidl 70 ezret fizet. Így lesz mindenhol máshol. Szóval aki annyira védi ezt a zsidó céget. Meg a gyűlölet mellet van. Az ne csodálkozzon ha egyszer a fizetése nem lesz több 80-90 ezernél, amiből 1 hétig ha talán majd megtud élni.

2014. febr. 13. 14:12
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

"Itt valaki azért kap 70 ezret mert magyar, más meg azért 1 milliót mert svájci."


A kínai meg a töredékét kapja. Nem is szólva az afrikaiakról.


A kérdést tovább bonyolítja, hogy még csak nem is ugyanarról a cégről van szó. A Lidl Magyarország Bt. és a Lidl Schweiz nem ugyanaz a cég, nem ugyanabban az országban van bejegyezve, a magyar cég anyacége ráadásul német.

Diszkriminációról legfeljebb akkor beszélünk, ha ugyanaz a cég, ugyanarra munkahelyre más feltételek szerint alkalmaz és fizet nőket és férfiakat, magyarokat és cigányokat. Ilyesmi. Erről pedig messze nincs szó.

2014. febr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyáltalán tök mind1 hány külön cég van. A tulajdonos ugyan az. Akárhonnan nézzük egy bűncselekmény. Amiért bűnhődni fognak majd a felelősök.
2014. febr. 13. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!