Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan alakul tovább az ügymenet?

Hogyan alakul tovább az ügymenet?

Figyelt kérdés
Az exem amikor még nálam lakott (lakásomban), "begyűjtött" sajnos néhány büntetést (pénzbírságot). Nem fizette ki ezeket, jött végrehajtó. A végrehajtóval közöltem, hogy a lakás és a lakásban minden az enyém (ez igaz is), így aláiratott velem egy hivatalos iratot erről és elment. Nemrég az exem külföldre távozott kivándorlási céllal. Az ügyei lezáratlanok maradtak, annyit tettem, hogy kijelentettem az önkormányzat illetékes osztályán őt a lakcímemről. Ha úgy alakulna esetleg az exem helyzete, hogy visszaküldik Magyarországra, megbüntethetik az általa "itt hagyott" bírságok miatt? Van elévülési idő?
2009. dec. 9. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Az elévülési idő 5 év, de azt bármilyen végrehajtási cselekmény ,megszakítja ilyenkor előről kezdősik. Szóval, ha végrehajtó 5 éven belül bármit csinál akkor nem évül el, az exed fizethet kamatosul ha hazajön.
2009. dec. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!