Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen módon jelenthetek fel...

Milyen módon jelenthetek fel egy céget - vagy legalábbis ajánlhatom a NAV figyelmébe -, ha tudom, hogy minimálbérre jelenti be a dolgozóit, a többit pedig zsebbe fizeti nekik?

Figyelt kérdés
Próbaidőre felvettek egy ilyen céghez, és mivel nem volt más lehetőségem, beleegyeztem, hogy papíron heti 30 órás legyek és minimálbérre legyek bejelentve (az összes munkatárs így van). 3 hónap alatt rendbetettem a cég marketing működését, rengeteg sablont készítettem, amivel bár a diploma nélküli dolgozók is elboldogulnak, így a próbaidő leteltével közölték, hogy viszlát, nincs rám pénz. Mindez január 28-án történt, az utolsó havi fizetésemmel azóta is sunnyognak. Ha nem kéne milliós büntetést fizetnem, hanem csak azt az összeget, amennyit a zsebbe kapott pénz után kellett volna adóznom, nagyon szívesen feljelenteném őket, de nem tudom, van-e erre mód.

2014. febr. 17. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehogy, Kedveském. :)
2014. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pár éve csődbe ment a cégünk. A tulajdonos tudta, hogy mi lesz, zsebbe fizetett, ráadásul előtte csökkentette a fizetésünket - a bejelentettet is - csak úgy...

Aztán mikor nem fizetett ki így sem, elmentünk ügyvédhez...

Mint kiderült, a magyar adóhivatal és a magyar hatóságok a munkavállalót nem teszik érdekeltté a szemét munkáltatók feldobásában. Ha feljelentést teszel, ellened ugyanúgy eljárást indítanak.

Holott a magyar korrupció legalapvetőbb kérdése lenne ez... Hogy megszűnjön ez a hazug rendszer.

Persze ha picit gondolkodsz, megérted miért van ez...

Az államnak nagyobb érdeke a jelenlegi korruptság fenntartása, mint a tisztességes adózáshoz, és adóztatáshoz fűződő dolgok.

Ja.

2014. febr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!