Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora mértékű testi erőszak...

Mekkora mértékű testi erőszak után jelenthetek fel valakit a rendőrségen? Mikor van igazam?

Figyelt kérdés
Muszáj, hogy 8 napon túl gyógyuló legyen? Elég akár egyetlen pofon? Ha én csak "ugatok" és a másik megüt akkor nekem van igazam? Ha monnyuk leköpök valakit, és ezért üt meg akkor nekem van igazam?
2012. febr. 12. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

elég az egy pofon

már akkor is megindul a büntetőeljárás

ha kéred - magánindítványra

viszont te képviseled majd vádat nem az ügyész - magánvádas

2012. febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy pofon az inkább becsületsértés lehet akár.

Az is, és a könnyű testi sértés is (tehát 8 napon túl gyógyuló) magánvádas eljárás, tehát neked kell képviselned a vádat.


A 8 napon túl gyógyuló sérülésnél beszélünk súlyos testi sértésnél, az közvádas, tehát elég feljelentést tenned, vagy akár az orvos is bejelentheti az esetet, és megindul az eljárás.

Tudni kell, hogy mi milyen sérülésnek számít, azt nem te döntöd el, hanem minden esetben orvosi véleményt vesznek alapul.


Ha "ugatsz" vagy "leköpsz" valakit, ergo provokálod, akkor te is könnyen lehetsz pl. becsületsértő.


Miért akarsz valakit csak azért provokálni, hogy aztán megüssön, és feljelentsed? Fura elképzelés, komolyan...

2012. febr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok provokálni én senkit, csak van egy olyan rossz szokásom, ha valaki beszól vagy veszekszik velem azt leköpöm. És félek ha egyszer emiatt agyonvernek, akkor nem lesz igazam mert én köptem először.
2012. febr. 12. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy te teve, hogy köpködj, építsd le magadban ezt a rossz szokást, és nem gondolkodnod a büntetőeljáráson.
2012. febr. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

:)


ronda szokás - undorító

felejtsd el

2012. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!