Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ha a társasház...

Mit lehet tenni ha a társasházban bizonyos egyének kilopják a postaládám tartalmát?

Figyelt kérdés

Pl ha rendelek valamit, ami elég kicsi hozzá, hogy beleférjen, pólókat szoktak bedobni is, nem csak az ajánlószelvényt.

Rendeltem is a múltkor, és elvileg már 10-én postázták is, de csak nem akar megérkezni. Beszéltem a postával, akik kiszállítják, a hivatkozási számmal meg lehet tudni, és azt a választ kaptam, hogy már kiszállították :((( Pedig azt a pólót a barátom születésnapjára rendeltem, és most nem tudom mihez kezdjek :(

Nagyon el vagyok keseredve, de tudom hogy él egy olyan család a másodikon, akik képesek lennének ilyenre, mindenki utálja őket és folyton csinálják a cirkuszt.

Lehet valamit tenni ilyenkor? Közös képviselőt érdekli az ilyen?


Köszönöm szépen

24/L



2014. febr. 20. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor rendelsz, postán maradóként tedd. Igaz, érte kell menni, de legalább eljut hozzád.
2014. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha be van kamerázva az előtér, ahol a postaládák vannak csak meg kell kérni a gondnokot, hogy kerítse elő a felvételt. Amúgy sok bizonyítási esély nincs.


Értékes csomagot sosem rendelünk sima postával, csakis ajánlottan vagy futárszolgálattal. Ez még egy olcsó lecke volt neked.

2014. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Minél erősebb drótból, damilból tegyél be 1 akasztófa hurkot a postaládába meg valami csali csomagot, hogy biztosan belenyúljon, és amikor belenyúl, megfogja a hurok és ott tartja, és rajta fog röhögni az egész ház.
2014. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Agent Cooper ***** válasza:
65%
Sajnos sok esetben a postások pontosan tudják, hogy egy küldemény mit tartalmazhat, így még az is elképzelhető, hogy a küldemény nem is landolt a postaládában. Mindenképpen érdemes feljelentést tenni.
2014. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

" Amikor rendelsz, postán maradóként tedd. "


Vagy pedig kizárolagos személyes átvételt kérsz. Vagy ha megoldható nagyobb postaláda.

2014. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Szívesen tenném postán maradóvá, csak ha mondjuk külföldi oldalról rendelek, akkor nem nagyon van alternatíva. Van követési számuk, de gyakran csak azt írja ki, hogy ott postázták-e már, és azt nem, hogy mikor érkezik itt pontosan a postára... Sajnos nem mindig van lehetőség, hogy futárcég hozza ki, pedig az sokkal egyszerűbb, akkor a munkahelyemre rendelem és átveszem :/

A csalicsomag nekem is eszembe jutott, ha másra nem, arra, hogy valóban a házban van-e a tolvaj. Sajna csak este tudom leellenőrizni a postaládámat, ezek meg nyilvánvalóan nem dolgoznak...

Persze nincs bekamerázva, az túl nagy luxus lenne nekünk... még a villanykörtét se cserélik ha kiég :/

Arra gondoltam kirakok plakátokat, amiben figyelmeztetek mindenkit, hogy eltűnnek dolgok a ládából, ha nem vigyázunk, és talán azon kérem a postást, hogy inkább hagyja csak ott a szelvényt, ne magát a csomagot. Ha meg leszedik a plakátot, kirakom megint.

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 20. 14:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Hmmm, nem is tudom..... feljelentést tenni?

~ ~

o.o

\-/

2014. febr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bizonyíték nélkül? Nem hiszem hogy sok esély lenne rá -.-

Simán azt mondják nem ők voltak, nem is tudnak a dologról és kész. Még a végén engem jelentenek fel rágalmazásért.

2014. febr. 20. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!