Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudok tőlük elmenekülni...

Hogyan tudok tőlük elmenekülni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, nappali tagozatos iskolába járok (szakképzés). A szüleim elváltak, jelenleg anyával élek, de nagyon megromlott a kapcsolatunk, elég gyakran ütlegel, ordibál velem, rettegek hazajönni. Nem szeretnék már vele sem élni, hanem inkább egyedül, koliba, vagy bárhol. Hogy lehet azt jogilag megoldani, hogy a gyerektartást, és a családi pótlékot - míg jár - nekem utalja a munkáltatójuk? Ennyi lelki- és testi szenvedés után nem akarok tőlük függni. A fizetésük 20-20%-ból magam fent tudnám tartani. Mit tegyek, hogy megszabaduljak ettől a helyzettől?

2014. márc. 2. 00:24
 1/4 tetro ***** válasza:
63%

szerintem 20 évesen ha te külön akarsz élni, akkor nem kötelesek gyerektartást fizetni neked.

arra gondoltál már, hogy dolgozz iskola mellett? nem olyan ördögtől való gondolat...

2014. márc. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Be lehet őket perelni aztán vagy megkapod, vagy nem... Gondold végig, hogy megéri-e és mi van, ha nem ítélik meg.
2014. márc. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Be lehet őket perelni aztán vagy megkapod, vagy nem.."

Nem, ilyesmire nem lehet polgári pert indítani.


Kérdező:

"A fizetésük 20-20%-ból magam fent tudnám tartani."


Lehet, csak nem jár neked 2x20%, sőt, még 1x20% sem. Gyerektartási díj jár neked, annyi, amennyit a bíróság megállapított, és ATTÓL a szülőtől, akinél NEM helyeztek el anno a válóper keretein belül. A másiktól pedig gyereknevelés, azaz természetbeni juttatás (ez klasszikusan a lakhatás, étkeztetés, ruháztatás) addig, amíg TANULSZ, de legkésőbb 25 ÉVES KORODIG.


Na ennyi jár neked. Amit te leírtál, az képzelgés, vágyálom. A jog természetesen nem adhatja oda a gyereknek a szülők bérének egyötödét, ilyen nincsen.

2014. márc. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen. Akkor legyen csak az az X összeg amit megállapított a bíróság, meg a családi pótlék.. Nekem ez is elég.. A másik szülő, akinél élek, azé meg nem kell, mivel eddig sem egy ruhát nem vett, s nagyon gyakran semmi kaja nincs...
2014. márc. 2. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!