Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyílpuska, íj, tartása milyen...

Nyílpuska, íj, tartása milyen feltételek közt törvényes?

Figyelt kérdés
Hány fonttól engedélyköteles? Ha engedélyköteles, milyen engedély kell rá? Nem szállíthatom csak leengedve a húrt?

2014. márc. 2. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedélyköteles, viszont közbiztonságra különösen veszélyes eszköz.


Vagyis ha valahova viszed akkor csak elcsomagolva szállíthatod.


Csak magánterületen, a telek tulajdonosának engedélyével használhatod. Viszont ezek után minden további nélkül.

2014. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csigás íjról van szó és van tokja, de a tokja alapján könnyen rájöhet más, hogy mit tartalmaz a csomag. Ezt csak autóban szállíthatom vagy gyalog? Tömegközlekedésen nem?
2014. márc. 2. 14:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő csomagolással bárhol szállíthatod. Az hogy mi a megfelelő csomagolás az eléggé szubjektív dolog.


Általában közbiztonságra különösen veszélyes eszközöknél elég az ha nem tudod pillanatok alatt "használatra készen előrántani", tehát lehetőleg ne felajzottan a hátadon hordjad egy tegez társaságában.


Egyébként ebből a szempontból nem mindegy hogy csigás íj, nyílpuska vagy csigás nyílpuska. (a kérdésed és a hozzászólásodban nem egyezik az említett eszköz) Ugyanis közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül a "felajzott íj és a nyílpuska" (ezt szó szerint idéztem) Tehát elvileg ha nem egy felajzott íjjal van nálad, akkor kézben is viheted csomagolás nélkül.


Viszont véleményem szerint jobb a békesség és nem felajzva (mondjuk csúnya is lenne ha így szállítanád, nem lenne hosszú életű) egy ilyen táskában minden további szállíthatod magaddal akárhol.


[link]

2014. márc. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ilyesmi tokom van nekem is.

Úgy tudom felajzva kell tárolni, akkor mindenki leenged-felajz-leenged-felajz műveleteken végigmegy, ha elmegy lőni?

2014. márc. 3. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Pontosan, mivel ha folyamatosan felajzott állapotban tartod akkor gyengül.
2014. márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Csigás íjat nem kell leajzani. Reflex,pusztai ill. botíjakat viszont igen.
2016. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is így tudom, hogy csigás íjat nem kell felajzani csak a többit.
2016. nov. 7. 21:44
 8/10 Bandi1976 válasza:
Nagybőgőnek a tokjába szállitod az nem feltűnő! :D
2017. máj. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Csiß ***** válasza:

"Én is így tudom, hogy csigás íjat nem kell felajzani csak a többit."


Nem fel,hanem le,és az íjon nem húr van (az a gitáron van) hanem ideg.Egyébként a csigás íjat a táskájában lehet szállítani,és a vesszőket is el kell csomagolni,mert az is kkve.A

2017. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy az osztrák és német utakon lehet-e szállítani az említett becsomagolt állapotban íjat és vesszőt? Köszi!
2018. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!