Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy gyerek (16 múlt) a...

Ha egy gyerek (16 múlt) a nagyszülőknél van, ők nevelik, akkor a szülőknek (él mind a kettő) mennyit kell fizetniük?

Figyelt kérdés
Kérdés adott, olyan 15-25% közötti adatokat találtam. A gyereknek ilyenkor fizetni kell apuka-anyuka fizetésének is 15-25 %-át? Tanul, 4,5 átlaga, de még konkrét céljai nincsenek. Az összkeresetük 200-250.000 Ft, ők egy gyereket nevelnek, tehát járna havi 40-50-ezer ft? Havi 25-tel beérnénk, + családi. Még annyit, hogy ha a gyerek nevén van egy ház (telek), azt bíróságon, valahol figyelembe vennék tartásdíj megállapításkor?
2014. márc. 2. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsősorban megállapodás kérdése, de aránytalanság esetén a bíróság változtat. Amúgy igen, kb 40-50 ezret kell fizetnie a 2 szülőnek. Figyelembe venni a gyermek keresetét lehet.
2014. márc. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem a gyereknek nem jár semmi a nagyszülőnek jár.
2014. márc. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. És ha van megállapodás, akkor elég azt ügyvéd előtt szárazbélyegzővel ellátott papírra írt szerződésben rögzíteni? Gyámhivatalnál nem lenne jelentve semmi. Magyarán csak odaköltözne, és kapna havi x ezret, meg a családi pótlékot. A gyereknek nincs semmi a nevén, de a nagyszülők akarják a házat a nevére íratni, amiért oda is költözik, meg gondozza is őket, ha kell. Pl bevásárlás, ilyenek. Nem tudom, hogy az egész házat, vagy csak a telket, ház nélkül. Apjával egy házba laknak, de már ha egymáshoz szólnak is balhé van, anyjával jóba van, öccsével meg sehogy. Apja tartásdíjat se akar fizetni, meg már küldte is el otthonról. Amióta internet van a nagyszülőknél, azóta az apja egyfolytába cukkoja, hogy költözzön oda, mert mama-papa beköttette neki.
2014. márc. 3. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!