Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alanyi adómentesség, gazdasági...

Anti paladin kérdése:

Alanyi adómentesség, gazdasági tevékenység, áfa?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, saját készítésű tárgyak internetes értékesítéséhez (bármilyen összeghatárig/-tól) adószámot kell kérnem az adóhatóságtól. Ennek milyen illeték költsége van?

Ezt magánemberként is megtehetem vagy szükségem van vállakozói igazolványra?


Tudtommal évi 5 milliós bevételig kérhetek alanyi adómentességet, azaz nem kell áfát fizetnem de az áfát sem igényelhetem vissza a vásárolt eszközök után.

Ez a rész számomra nem tiszta. Tehát ha valamit eladok külföldre, akár Eu-n kívülre, áfát kell fizetnem az értékesített termék után ha nem igénylem az alanyi adómentességet?


Ha magánemberként egy általam készített akármit eladok határon túlra de még nem jelentkeztem be az adóhatósághoz adószámért, csak az értékesítét után teszem meg, számíthatok büntetésre?



2014. márc. 5. 17:56
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Elméletileg igen, gyakorlatilag meg nem fog senki rájönni.
2022. júl. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!