Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feltettek napiszarra. Mit tegyek?

Feltettek napiszarra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A képet, amit kiraktak, az fent van még mindig facebookon, de NEM én raktam ki oda!! Bele sem egyeztem. Bár nem szorítottak pisztolyt a fejemhez, hogy már nekem igenis rajta kell lennem a képen, de én mondtam, hogy nem szeretném ezt. De ő, akivel rajta vagyok, erősködött egy kicsit. Nem tudtam, hogy menni fog a kép facebookra. De előtte írtam a fotósnak, hogy ne rakják fel. Nem írt vissza...

Rá 4 hónappal, ezt valaki felrakta napiszarra. Ilyenkor mit lehet tenni? IP cím alapján kilehet nyomozni, hogy ki volt?

16


2014. márc. 7. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Linket!!!!!44
2014. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Az egyetlen lehetőséged a feljelentés, mivel az adott oldal úgyse fog egyezkedni. Persze vajmi kevés esélyed van, egy átlag rendőr be se tudja kapcsolni a gépet, nemhogy tudná, mi az az IP cím. Alapvetően érdemes olyan életvitelt folytatni, hogy ne legyen oka senkinek kitenni téged ilyen helyekre. Gondolom, nem is rá haragszol, hanem magadra, csak ebben csúcsosodik ki a dolog. Az életkor sose mentség. Akkor tele lenne az oldal óvodásokkal.
2014. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Bizonyos esetekben ( tudtommal ez pont ilyen, mert nem egyeztél bele ) ez személyi jogokat sért és fel lehet jelenteni. És a rendőrségnek kötelessége kikeresni a fotóst, leszedetni a netről, stb. Az már más dolog, hogy leszedetik és sz*rnak az egészre, de sok sikert azért. ( A linket privátba légyszíves küldd el. )
2014. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Semmi olyat nem csinálok azon a képen, ami oda való lenne, szerintem.

És kit lehetne feljelenteni? Aki készítette a képet, aki felrakta facebookra, vagy aki felrakott napiszarra, tehát az ismeretlen barmot?

Köszönöm a választ.

2014. márc. 7. 23:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz csinálni, hogy leveteted a képet.
2014. márc. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Mikor regisztráltál facebookra, akkor elfogadtad a facebook szabályzatát, miszerint az oda felkerült tartalmak nyilvánosak. Ha a facebookról szedték le és úgy tették napiszarra, akkor semmit nem tudsz tenni.

Napiszarosok sem hülyék, ezért nem tesznek fel beküldött fotókat, mert az törvénysértő. De a facebookról leszedett és közzétett kép nem sért semmilyen törvényt, mivel elfogadtad a facebook regisztrációt. Hülye polgári törvény ez, de ez van...

2014. márc. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

"Mikor regisztráltál facebookra, akkor elfogadtad a facebook szabályzatát, miszerint az oda felkerült tartalmak nyilvánosak. "


Be tudod idézni a Facebook TOS ezt garantáló részét?


"Napiszarosok sem hülyék, ezért nem tesznek fel beküldött fotókat, mert az törvénysértő. "


Nem derül ki melyik napiszarra tették ki a kérdezőt, de a napitrágya egy névtelen senkiháziak által amerikai szerverről működtetett oldal, gyakorlatilag egy hurutinfó politika nélkül.

2014. márc. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Amit tehetsz, hogy továbbra is rinyálsz a képed miatt és még 20 kérdést kiírsz ezzel kapcsolatban...

Szerinted mégis mennyien próbálták már feljelenteni az oldalt és üzemeltetőit?

2014. márc. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam volna, hogy az itteni válaszadók 35%-a rendőr. Ti tudtok olvasni???!
2014. márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!